Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szybciej z Elbląga do Gdańska. Trasa S7 w końcu otwarta!

Szybciej z Elbląga do Gdańska. Trasa S7 w końcu otwarta! fot. TvMalbork.pl Piotr Wąsowicz
Po 3 latach bardzo prężnych prac budowlanych, nowa droga ekspresowa S7 została oddana do użytku. 40 kilometrów ekspresówki połączyło Elbląg z Gdańskiem, dzięki czemu jeszcze szybciej kierowcy będą mogli dostać się do Trójmiasta. Od dzisiaj pojadą komfortową i bezpieczną drogą. Średni czas jazdy na tym odcinku zajmie tylko 30 minut.

Po 3 latach bardzo prężnych prac budowlanych, nowa droga ekspresowa S7 została oddana do użytku. 40 kilometrów ekspresówki połączyło Elbląg z Gdańskiem, dzięki czemu jeszcze szybciej kierowcy będą mogli dostać się do Trójmiasta. Od dzisiaj pojadą komfortową i bezpieczną drogą. Średni czas jazdy na tym odcinku zajmie tylko 30 minut. Do użytku oddane zostały na razie główne jezdnie i węzły oraz mosty na Wiśle w Kiezmarku i na Nogacie w Jazowej.

 

Zakończenie wszelkich prac budowlanych na bocznych i serwisowych drogach, a także dojazdach do pól przewidywane jest na wiosnę 2019 - PROSIMY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ !

Budowę 40-kilometrowego fragmentu S7 podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Odcinek z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego zbudowała firma Metrostav. Z kolei trasą z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga zajęła się firma Budimex. Prace budowlane na tym odcinku rozpoczęły się w październiku 2015 r. Droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Włączenie do ruchu umożliwiają cztery węzły: Elbląg Zachód, Żuławy Wschód, Dworek oraz Cedry Małe. Wybudowano również dwa mosty. Pierwszy z nich, przez rzekę Nogat, liczy niemal 600 m długości. Drugi, przez Wisłę w Kiezmarku, ma prawie 930 m długości.

 

 
GDDKIA: Oddaliśmy do ruchu kolejne dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. 40-kilometrowy odcinek, od Koszwał do Elbląga, pozwoli skrócić czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo ruchu. Tym samym kierowcy mają już do dyspozycji ponad 203 km z ok. 333 km S7 pomiędzy Gdańskiem i Warszawą. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace w terenie na kolejnych blisko 73 km trasy a w przygotowaniu jest pond 57-kilometrowy odcinek od Płońska do obwodnicy Warszawy.

Foto: Piotr Wąsowicz i Piotr Michalski - GDDKiA

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Młody Polak
Młody Polak 01.11.2018, 08:27
.............................bez pieniędzy UE dalej większość PISiorów chodziła by sr.a.ć za stodołę albo w krzaki ! A dzisiaj te głupki udają najmądrzejszych !
Bolek op spycha
Bolek op spycha 01.11.2018, 08:25
...........................................droga jest bardzo ważna ale po 100 latach i po 3 latach rządów PIS to faszyści i narodowcy z całej Europy i nie tylko będą świętować w Polsce 100 lesie uzyskania niepodległości a nie Polacy ! To są skutki rządow PIS i karania Polaków między innymi za białe róże - symbol nienawiści w/g PIS. !
Romek
Romek 31.10.2018, 22:52
ciekawe kiedy urząd z Malboro zatrybi że trzbea postawić reklamę zapraszająca do Malborka ps. nie tylko do Zamku przy S7 ?
kierowca bombowca
kierowca bombowca 31.10.2018, 22:29
zajebiście to wygląda
EU
EU 31.10.2018, 20:35
ale że to za środki z unii europejskiej to jakoś nie słyszę od dygnitarzy
PL
PL 01.11.2018, 07:56 (odpowiedź do EU)
A 5 m banery z napisami :"Dziękujemy ci Unio, jesteś taka dobra!" co km to pryszcz? :)
Marian
Marian 31.10.2018, 20:32
Od dziś szybciej dojedźcie nad morze. Przynajmniej trochę szybciej