Wydanie nr 39/2023, Środa 8.02.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Elfryda, Hieronim, Ampeliusz, Gabriela, Sebastian, Izajasz, Gniewomir, Polikarp, Juwencja, Juwencjusz, Zyta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg - Gdańsk. Zmiana organizacji ruchu na drodze S-7. Do Trójmiasta już ekspresówką.

„Nadejszła wiekopomna chwila”. Już w najbliższą środę zmiana organizacji ruchu na drodze S-7 na odcinku w km 37+979 - 57+116 wraz z węzłami "Żuławy Wschód" i "Elbląg Zachód".

Zmiana organizacji ruchu na drodze S-7 na odcinku w km 37+979 - 57+116 wraz z węzłami "Żuławy Wschód" i "Elbląg Zachód" planowana jest w dniu 31 października 2018. Zmiana organizacji ruchu będzie polegała na przeniesieniu ruchu na obie jezdnie drogi ekspresowej S7!

 

Kierowcy nową „Siódemką” z Elbląga do Gdańska mają pojechać już pod pod koniec tego miesiąca - planowaną datą jest 31 października 2018. Taką deklarację składa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.
Według dyrekcji, postęp prac jest zadowalający, pogoda dopisuje, więc prace idą pełną parą. - Trwają ostatnie, intensywne prace przy budowie trasy S7 na obu odcinkach. Równolegle odbywają się procedury odbiorowe. Na razie nie przewidujemy cząstkowego otwierania kolejnych fragmentów drogi ekspresowej. W najbliższym czasie wykonawcy szykują się do otwarcia dla ruchu całości trasy (jezdnie główne z węzłami i głównymi drogami poprzecznymi) - informuje Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku.

 

Cały czas trzymamy mocno kciuki za mosty na Wiśle. Mamy nadzieję, że także i nimi pojedziemy 31 października.

 

z archiwum:
GDDKiA ogłosiła w czwartek 28 sierpnia 2014 r. przetarg na budowę prawie 40 km drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały - Kazimierzowo, czyli od końca południowej obwodnicy Gdańska do obwodnicy Elbląga. Trasa S7 zastąpi obecną drogę krajową nr 7 na tym odcinku. Droga krajowa S7 od Gdańska do Elbląga leży w europejskim korytarzu transportowym IA Ryga - Kaliningrad - Elbląg - Gdańsk (Via Hanseatica) oraz w korytarzu z Gdańska przez Warszawę do Odessy (Via Intermare)

Trasa S7 ma połączyć Trójmiasto z Warszawą. Gotowy jest już długi fragment trasy biegnący przez woj. Warmińsko – mazurskie. Najmniej zaawansowane są prace nad odcinkami na Mazowszu
 
 
 
aktualizacja: 30.10.2018
 
Uroczyste otwarcie dla ruchu dwóch odcinków drogi ekspresowej S7: między Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim oraz między Nowym Dworem Gdańskim a Elblągiem, których budowa jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej,
odbędzie się w  środę 31 października 2018 r. o godz. 13:00 na moście (obiekt MA22) przez rzekę Nogat w pobliżu m. Jazowa na granicy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego na jezdni prowadzącej do Gdańska.
Informuję, że proces przekładania do ruchu będzie trwał kilka godzin. Jest wskazane – ze względów bezpieczeństwa - informowanie opinii publicznej, że cała droga będzie dostępna w środę po południu.
 
Piotr Michalski - GDDKiA

 

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
autostopowicz
autostopowicz 30.10.2018, 13:41
Teraz to dopiero będą wypadki
autostopowicz
autostopowicz 29.10.2018, 21:18
przez 1 listopada ? nie gazujcie od razu na maksa