Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Materiał wideo z miejsca katastrofy. MiG- 29 z malborskiej bazy rozbił się pod Pasłękiem. Pilot nie przeżył wypadku.

Do katastrofy doszło podczas nocnych lotów. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku. Miał wylatane ponad 600 godzin na maszynach tego typu. Na miejscu pracują służby wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

O godz. 01.57 w okolicach m. Pasłęk (woj. warmińsko - mazurskie), podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko. Wrak samolotu odnaleziono ok. pół km od zabudowań. Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota.

Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku. Została objęta opieką psychologiczną.

Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach

oraz w zagranicznej misji Baltic Air Policing na Litwie w składzie PKW Orlik. Otrzymał m.in. tytuł Pilota Roku 22. BLT. Zostawił żonę i dwójkę małych dzieci.
 

Utraconą maszyną jest samolot nr taktyczny 4103, pozyskany w 2003 roku z Niemiec.

Decyzją ministerstwa wszystkie maszyny MiG-29 zostały uziemione do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Komunikat: MON

UWAGA. Komentarze poniżej zostały wyłączone. Przepraszamy za to wszystkie osoby, które w kulturalny sposób chciały wyrazić swój żal po śmierci żołnierza 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale