Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Parkowanie mistrzów parkowania na środku skrzyżowania!

Nowy Dwór Gdański: Parkowanie mistrzów parkowania na środku skrzyżowania! fot. Nadesłane do redkacji
19 kwietnia około godz. 14.45 widz Żuławyimierzeja24.pl nadesłał na naszą skrzynkę redakcyjną redakcja@zulawyimierzeja24.pl kolejnych mistrzów parkowania, tym razem przedstawiają tragicznie zaparkowane samochody na pl. Wolności w Nowym Dworze Gd.

Autor maila opisał to słowami: „Tragedia. ludzie nawet nie reagują, gdy im się robi zdjęcie, gdy źle parkują. Jest to miejsce przy sklepie dla dzieci. Stoją na skrzyżowaniu!”

 

Zachęcamy do nadsyłania swoich spostrzeżeń w formie zdjęć, nie tylko dotyczących nagannego parkowania, ale innych sytuacji drogowych. To ważne, bo mamy na ulicach miast coraz więcej samochodów i coraz więcej (niestety) kierowców, którzy uważają, że nie muszą przestrzegać przepisów drogowych. Przedstawiony materiał jest wyłącznie subiektywną oceną sytuacji opisaną przez autora fotografii. Jeśli macie Państwo inny punkt widzenia, czekamy na Wasze komentarze!

 

Czekamy na kolejne zdjęcia autodrani z powiatu Malborskiego, Sztumskiego i Nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres:

 

redakcja@tvregionalna24.pl lub

redakcja@zulawyimierzeja24.pl

redakcja@tvsztum.pl,

redakcja@tvmalbork.pl

 

 

Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach w dziale Mistrzowie (nie tylko) parkowania: http://www.zulawyimierzeja24.pl/aktualnosci/156/strefa-obywatelska

 

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
marta
marta 14.02.2019, 16:15
Niektórzy jak parkuja to naprawde.. Niech poczytaja o tym czym to grozi: Bardzo często spotykamy się na drodze z sytuacją, w której zbliżamy się do skrzyżowania a widoczność na nim jest zupełnie ograniczona przez zaparkowane zbyt blisko samochody. Niestety mimo istniejących przepisów, spora grupa kierowców nic sobie z tego nie robi i parkuje po prostu tam, gdzie jest to „w miarę dozwolone” lub jedni idą w ślady drugich, zupełnie zapominając o zasadach ruchu drogowego. Przepisy skonstruowane są w jakimś konkretnym celu, a niestety nie wszyscy je respektują.

Jeżeli w danym miejscu na drodze nie został ustawiony żaden znak zakazujący pewnych czynności, to kierowcom zdarza się zapominać, że oprócz znaków drogowych obowiązują ich jeszcze przepisy ruchu drogowego, które niestety bagatelizują, często narażając się w ten sposób na mandat. Wśród tych przepisów znaleźć można np. ten odnośnie zatrzymywania się w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania:

Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;

2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem

Ustawodawcy raczej nie podali tej odległości bezpodstawnie. W założeniu, ma ona zapewnić dostateczną widoczność kierowcom w tych miejscach, wymagających zachowania szczególnej ostrożności. Pojazdy zaparkowane zbyt blisko skrzyżowania stanowią ogromne zagrożenie, zwłaszcza dla pieszych i rowerzystów, którzy nagle wyłaniają się zza nich przed maskę samochodu pokonującego krzyżówkę.

Gdy już dochodzi do niebezpiecznych sytuacji w takich miejscach, zazwyczaj winę zrzuca się na kierującego pojazdem, który pokonując skrzyżowanie, powinien zachować większą ostrożność. Niestety bardzo często jest on niemal bezradny i naprawdę spostrzega innego uczestnika ruchu lub pojazd na drodze poprzecznej w ostatnim momencie.

Problemu w takich miejscach nie stanowią jedynie samochody dostawcze o większych gabarytach, a wszystkie, nawet niewielkie osobówki. Samochód zaparkowany w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania stwarza naprawdę duże zagrożenie i nierzadko zderzenia pieszych z pojazdami w takich okolicznościach kończą się tragicznie. Sugerowana odległość 10 metrów jest wystarczającą do tego, aby nasz kąt widzenia był dostateczny i umożliwiał obserwację ruchu na skrzyżowaniu oraz reagowanie na czas.

Wiadomo, że kierowcy parkują zazwyczaj tam, gdzie znajdą miejsce, szczególnie w większych miastach. Nie wolno nam jednak ignorować przepisów i narażać na niebezpieczeństwo innych uczestników drogi., nawet jeżeli zmuszeni jesteśmy pozostawić swój pojazd nieco dalej od miejsca docelowego. Za niestosowanie się do przepisów dotyczących parkowania narażamy się również na karę w postaci mandatu.
Kierowca
Kierowca 22.04.2018, 15:53
Mistrzów parkowania wielu