Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Słowackiego w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Słowackiego w Malborku. fot. widz TvRegionalna24.pl
Każdy kierowca powinien wiedzieć, że parkowaniem swojego auta nie wolno utrudniać ruchu, blokować wyjazdów, ograniczać widoczności czy jakkolwiek powodować zagrożenie. Ale czy wszyscy o tym pamiętają?

Na przejściach dla pieszych do wielu wypadków dochodzi z powodu ograniczonej widoczności. I nie zawsze chodzi o pogodę czy brak oświetlenia, ale głównie o pojazdy zasłaniające przestrzeń wokół przejścia. Czy kierowcy pamiętają, w jakiej odległości od przejścia dla pieszych można parkować? Wielu z nich, gdy znajdzie trochę przestrzeni blisko pasów, traktuje to niejako przyzwolenie na pozostawienie w tym miejscu swojego auta. Grozi to nie tylko mandatem, ale przede wszystkim ogranicza widoczność innym kierowcom oraz pieszym.

Zgodnie z prawem możemy zaparkować samochód w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości zawsze obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju. Wyjątkiem są jedynie drogi jednokierunkowe, gdzie można pozostawić auto tuż za pasami. Za nieprawidłowe parkowanie grozi nam mandat w wysokości od 100 do 300 zł, a w niektórych sytuacjach pojazd może zostać odholowany.

 

Do naszej redakcji pani Adrianna podesłała zdjęcie wyjątkowo niedouczonego kierowcy, który zaparkował na chodniku wzdłuż przejścia dla pieszych. Czy pośpiech lub brak miejsca parkingowego powinien upoważniać kierowców do łamania przepisów i sprowadzania niebezpieczeństwa na innych uczestników ruchu?

A co wy sądzicie na temat takiego parkowania? Czekamy na komentarze.

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.


 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.