Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum: Otwarcie świetlicy wiejskiej w Postolinie – 03.02.2018

Gmina Sztum: Otwarcie świetlicy wiejskiej w Postolinie – 03.02.2018 fot. Fot. profil Facebook Leszek Tabor
Jak już informowaliśmy w ostatnich miesiącach trwały intensywne prace przy gruntownym remoncie świetlicy wiejskiej w Postolinie. Na szczęście możemy już poinformować nie tylko o ich zakończeniu, ale i uroczystym otwarciu tego miejsca.

Uroczyste otwarcie z udziałem m.in. burmistrza Leszka Tabora, radnej Elżbiety Wysockiej oraz sołtys Postolina Sylwii Celmer, miało miejsce 3 lutego w sobotę. Była to atrakcja szczególnie dla dzieci, dla których Sztumskie Centrum Kultury przy okazji zorganizowało Bal Karnawałowo – Choinkowy. Dla najmłodszych przygotowano także paczki ze słodkościami od św. Mikołaja.

 

Podczas otwarcia padło wiele ciepłych słów. Wszyscy życzyli sobie, by nowa świetlica wiejska służyła jak największej grupie mieszkańców, jak najdłużej. Projekt staraniem gminy został dofinansowany z unijnych funduszy Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dolnego Powiśla”. Na ten cel przeznaczono już m.in. 318 tys. zł.

 

Właściwie cała inwestycja jest adaptacją sali gimnastycznej na Wiejski Dom Kultury. Przed laty był tu budynek szkoły i przedszkole, a obecnie odbywają się tam spotkania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Odbywają się tam także regularnie poza feriami zajęcia dla dzieci.

 

Szkoda, że przy okazji otwarcia nie zabrakło osób, które czuły się niedocenione w staraniach o remont świetlicy wiejskiej. O gruntowany remont zabiegało do lat wielu mieszkańców. W końcu jednak doczekaliśmy się odnowionego budynku, który będzie służył nie tylko celom typowo społecznym. Salę będzie można także wynajmować na potrzeby organizacji uroczystości rodzinnych.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gabi
Gabi 21.11.2018, 10:58
Można prosić jakiś namiar na świetlice? Z góry dziękuję :)