Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Przebudowa Drogi Krajowej nr 55 opóźniona. Wejdą archeolodzy... - 24.08.2017 (WIDEO)

Sztum: Przebudowa Drogi Krajowej nr 55 opóźniona. Wejdą archeolodzy... - 24.08.2017 (WIDEO) fot. W. Mocny
O tym jak uciążliwy dla mieszkańców jest remont drogi krajowej nr 55 w Sztumie nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety mamy nie najlepszą wiadomość. Remont w Sztumie przedłuży się, głównie za sprawą odkryć archeologicznych na odcinku w okolicach ul. Kwidzyñskiej i pl. Wolności. Naukowcy, którzy nie długo wejdą na stanowiska mogą pracować na nich nawet 5 tygodni! O tyle zatem mogą przedłużyć się prace drogowe.

Oprócz tego nie sprawdziły się przewidywania, że drugi pas będzie krył mniej niespodzianek czyli rur gazociągowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Jak się okazało, 17 sierpnia natrafienie na podziemną instalację spowodowało zalanie sporego odcinka pasa w budowie.

 

 

Na nasze pytania odpowiadał kierownik Rejonu GDDKiA w Gdańsku oddział w Tczewie.

 

Niestety zdaniem asp. sz tab. Jarosława Pazika, z-cy rzecznika KPP w Sztumie policja niewiele może pomóc, aby zaradzić utrudnieniom w ruchu ulicznym. Problem, który przedstawiliśmy polega na niekontrolowanych wjazdach z bocznych ulic w ul. Mickiewicza w budowie oraz z odcinków na pl. Wolności. Skutek? Jazda po ruchu kolizyjnym. Ponadto na wysokości ul. Młyńskiej kierowcy jakby zapominali o Kodeksie Drogowym, bo często po jednym pasie mija się cały sznur pojazdów. Policja mówi wprost – zdarza się, że kierowcy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem asp. sztab. Pazika wszystkiemu winny zbyt długi, bo ok. 600 – metrowy remontowany odcinek. Zdaniem policji powoduje to, że sygnalizacja świetlna nie jest w stanie zsynchronizować ruchu. Widać to zwłaszcza przy włączaniu się do ruchu pojazdów z wlotów w główną ulicę. Kierowcy wjeżdżają na teren budowy często nie widząc nadjeżdżających pojazdów.

Niestety jak nam powiedziano, policjanci nie są w stanie zająć się ręcznym kierowaniem ruchem po godz. 17.00 z uwagi na liczne zadania. Poza tym, leży to w gestii firmy prowadzącej inwestycję.

 

Wygląda na to, że uciążliwy „sztumski korek” nie zniknie co najmniej do października. Miejmy nadzieję, że przynajmniej archeolodzy szybko przeczeszą teren budowy przy zamku, znajdując ciekawe artefakty...

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
redakcja_
wawrzyniec_mocny 25.08.2017, 11:56
Nie da się ukryć, że przy takiej sytuacji sterowanie ruchem powinno sie odbywać na dwie na nawet trzy zmiany...
Kierowca
Kierowca 25.08.2017, 09:15
Niech policja nie mówi że nic nie może zrobić, ponieważ zgodzili się na tak długi odcinek sterowany sygnalizacją świetlną. Takie ustalenia robi się ze służbami bezpieczeństwa.