Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum: Widać już efekty przebudowy sali gimnastycznej. Będzie piękna świetlica wiejska! - 22.08.2017

Gmina Sztum: Widać już efekty przebudowy sali gimnastycznej. Będzie piękna świetlica wiejska! - 22.08.2017 fot. UMiG Sztum
Trwa adaptacja dawnej sali gimnastycznej w Postolinie na wiejski dom kultury. Widać postępy prac a wykonawca po odkryciu konstrukcji z uznaniem wypowiada się o jej stanie technicznym. Projekt staraniem gminy został dofinansowany z unijnych funduszy będących w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dolnego Powiśla". Na ten cel przeznaczono już m.in. 318 tys. zł.

 

Przygotowany przez urzędników projekt unijny został oceniony bardzo wysoko.

 

 

- Inwestycja czyli adaptacja sali gimnastycznej na Wiejski Dom Kultury jest bardzo ważna dla naszej społeczności – ocenia Sylwia Celmer, sołtyska Postolina. - Do tej pory nasi mieszkańcy spotykali się w małym budynku, który przed laty gościł klasy małej szkoły i przedszkole. Obecnie organizowane są tam zebrania Koła Gospodyń Wiejskich Postolin, całoroczne zajęcia świetlicowe w środy i soboty oraz zebrania, a nawet wybory i referenda.

 

 

Sylwia Celmer przypomina, że wcześniej taki remont nie był możliwy, bo ekspertyza z 2012 r. wskazywała na użycie do budowy obiektu szkodliwych materiałów. Groziło to nieodebraniem przez strażaków nowej inwestycji. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Jak widać na zdjęciach powstaje piękny obiekt z nowym sufitem, podłogami, dachem itd.

 

Mieszkańcy cieszą się również z faktu, że tuż pod swoimi domami zyskają atrakcyjne miejsce nie tylko pod działalność edukacyjną i kulturalną, ale także do organizowania rodzinnych przyjęć jak wesela czy komunie. Nie bez znaczenia jest także fakt zagospodarowania nieużytkowanego pustostanu, który niszczał.

 

Inwestycja zgodnie z umową, jak już podawaliśmy, ma zakończyć się do 29 września tego roku.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.