Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum : Rusza remont świetlicy wiejskiej w Postolinie - 21.07.2017

Gmina Sztum : Rusza remont świetlicy wiejskiej w Postolinie - 21.07.2017 fot. UMiG Sztum
Rusza remont świetlicy wiejskiej w Postolinie. W toku są również procedury przetargowe na wybór wykonawcy modernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Postolinie.

Urząd Miasta i Gminy w Sztumie 20 lipca przekazał obiekt świetlicy wiejskiej Przedsiębiorstwu Budownictwa Przemysłowego Izogaz z Kwidzyna. Zakres prac modernizacyjnych jest dość rozległy gdyż powstaną nowe instalacje wewnętrzne wodno- kanalizacyjna, elektryczna, grzewcza.

Zmieni się układ pomieszczeń.- zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców. Wykonana zostanie izolacja budynku, elewacja zewnętrzna oraz wymiana stolarki okiennej. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja zgodnie z umową ma zakończyć się do 29 września tego roku.

Równolegle trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy na przeprowadzenie termomodernizacji budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Postolinie oraz zbudowanie sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej ze zbiornikiem szczelnym. Co znacząco poprawi warunki służby Strażaków.

Inwestycje są realizowane dzięki staraniom samorządu i pozyskanym na ten cel środków z Unii Europejskiej.

 

 

Info / foto : UMiG Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomek G
Tomek G 24.07.2017, 14:29
Aby coś poprawić trzeba, coś mieć??? Strażacy nie mają/mieli wody, ogrzewania, kanalizy, po tylu latach braku kompletnie warunków sanitarnych mistrzostwo świata. Termomodernizacja to osobny temat - to dopiero poprawa warunków bo minimum sanitarne w końcu będzie, ale to efekt "Walki", bo to co się działo to nie współpraca a ciągłe prośby, apele druhów o podstawy wielokrotnie sami zaznaczali że są w stanie fizycznie zakasać rękawy, jednak właścicielem budynku jest gmina a bez jej zgody nie ma nic.
Życzę powodzenia, wytrwałości i radości z małych postępów.