Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie z drzewem i kraksa volkswagenów. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 10.07.2017

Zderzenie z drzewem i kraksa volkswagenów. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 10.07.2017 fot. KPP w Sztumie
W minionym tygodniu służby interweniowały do groźnego wypadku, do którego doszło na odcinku Pudłowiec – Myślice. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze poskutkowało rozbiciem auta na drzewie. Wraz z nadejście lata i nawałnic strażacy niemal w każdym tygodniu zmuszeni są do usuwania połamanych gałęzi i powalonych drzew. Znakiem lata na naszym terenie jest także konieczność usuwania wielu gniazd owadów, które zakładają sobie ule na ścianach domów lub altan...

 

Podczas minionego weekendu sztumska policja odnotowała m.in. wypadek drogowy oraz kolizję.

 

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Myślice – Pudłowiec. Do zdarzenia doszło ok. godz. 11.40. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący seatem prawdopodobnie nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Sekcji Ruchu Drogowego, którzy wstępnie ustalili

przebieg zdarzenia. Ze szkicowych informacji wynika, że 73-letni kierujący samochodem marki seat, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną i oględziny miejsca

zdarzenia. Kierujący samochodem został przetransportowany do szpitala. Śledczy

wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jazdy z rozwagą i ostrożnością oraz konieczności dostosowania prędkość do panujących warunków na drodze.

 

Z kolei do kolizji doszło w Sztumie również w sobotę kierujący VW polo nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającemu innemu VW i uderzył w to auto. Kierujący 25 letni polo został ukarany mandatem karnym. Ponadto odnotowaliśmy 6 interwencji publicznych związanych z zakłóceniem porządku i kilka interwencji domowych.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

 

Do najpoważniejszych akcji ratowniczych sztumskiej straży pożarnej doszło 8 lipca o godz. 11.38 i 15.41.

W Myślicach o 11.38 samochód osobowy marki Seat Cordoba uderzył lewą stroną w drzewo, w wyniku czego znalazł się w rowie. Był to pojazd z przyczepką, która w wyniku wypadku pozostała na drodze. Kierujący znajdował się w pojeździe. Był przytomny w kontakcie logicznym. Nie mógł jednak opuścić samochodu z powodu uszkodzonych drzwi, które strażacy wyważyli. Poszkodowany został ewakuowany z pojazdu przy pomocy deski ortopedycznej i przekazany ZRM, który przewiózł rannego do Szpitala Polskiego w Sztumie.

Funkcjonariusze straży odłączyli także akumulator i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Tego samego dnia o godz. 15.41 strażacy podjęli interwencję do mężczyzny, który zasłabł na chodniku w Sztumie z powodu duszności. Załoga JRG podała tlen (tlenoterapia bierna) i udzieliła wsparcia psychicznego. W tym czasie dyspozytor medyczny poinformował o zdarzeniu Izbę Przyjęć szpitala. Na miejsce przybył jeden z pracowników personelu medycznego z wózkiem, na którym poszkodowany został przetransportowany w asyście ratowników JOP na Izbę Przyjęć i przejęty przez lekarza dyżurnego.

 

 

Na skutek nie najlepszej aury w ostatnich dniach sztumscy strażacy wiele razy interweniowali do powalonych drzew i usuwania połamanych konarów. Drzewa usuwano 3 lipca w Buczniku (g. 14.52), Nowej Wsi (g. 11.25) oraz w Zajezierzu (gm. Sztum – g. 10.48).

Problemem dla mieszkańców były też gniazda owadów, które załogi strażackie usuwały w: świetlicy wiejskiej w Postolinie o godz. 19.13; domu jednorodzinnym w Mikołajkach Pomorskich 6 lipca o godz. 19.42 oraz altanie ogrodowej w Danielówce 7 lipca o godz. 9.59.

 

6 lipca o godz. 15.12 strażaków wezwano do usunięcia plamy oleju z drogi. Plama pojawiła się 6 lipca o godz. 15.12.

 

Oprócz tego ugaszono także śmieci na wysypisku w Czerninie (9.07 o g. 23.09).

 

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.