Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

18 lipca - wizyta Księcia William'a i Księżnej Kate Middleton w Muzeum Stutthof. - 04.07.2017

18 lipca - wizyta Księcia William'a i Księżnej Kate Middleton w Muzeum Stutthof. - 04.07.2017 fot. Foto: tsaiproject [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Cambridge złożą oficjalną wizytę w Polsce i Niemczech w dniach od 17 do 21 lipca. Jest to wizyta składana na prośbę brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i będzie to pierwsza oficjalna wizyta Ich Królewskich Wysokości w Polsce i Niemczech.

Książęca para spędzi dwa dni w Polsce, rozpoczynając swą wizytę od Warszawy – gdzie zostanie przywitana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odwiedzą m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, po czym udadzą się na spotkanie z młodymi ludźmi tworzącymi najciekawsze "start-up'y" i małe biznesy w Polsce. William i Kate odwiedzą również Królewskie Łazienki i wezmą udział w oficjalnym przyjęciu z okazji oficjalnych urodzin królowej organizowanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii.

 

Drugi dzień wizyty rozpoczną od wizyty w byłym nazistowskim obozie Stutthof, w którym Ich Królewskie Wysokości spotkają się z pięcioma byłymi więźniami obozu. Potem udadzą się na zwiedzanie Gdańska, w którym odwiedzą m. in. Teatr Szekspirowski, zobaczą także Centrum Solidarności, gdzie spotkają się z dawnymi działaczami tej organizacji,  przejdą także przez słynną bramę Stoczni, pozostającą symbolem protestów z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a na koniec złożą wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

 

Więcej informacji na temat przyjazdu tutaj (wymagany j. angielski):

https://www.royal.uk/duke-and-duchess-cambridge-visit-poland-and-germany

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.