Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmiertelny wypadek w Dąbrówce Malborskiej, potrącenie pieszej i usuwanie konarów drzew. Weekendowy raport szttumskich służb mundurowych – 26.06.2017

Śmiertelny wypadek w Dąbrówce Malborskiej, potrącenie pieszej i usuwanie konarów drzew. Weekendowy raport szttumskich służb mundurowych – 26.06.2017 fot. Archiwum wwwTVSztum.pl
W minionym tygodniu doszło do wypadku śmiertelnego w Dąbrówce Malb., a w minioną niedzielę w Sztumie do potrącenia przez samochód starszej kobiety. Miniony weekend udowdnił też jak wielką plagą na naszym terenie są pijani kierwocy.

W niedzielę policjanci sztumskiej komendy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 91-latki ternie Sztumu. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 

W niedzielę przed godz. 10 dyżurny sztumskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej, do którego doszło na terenie miasta. Wstępnie ustalono okoliczności i przebieg wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 91-latka wtargnęła wprost pod koła jadącego volkswagena.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny wyjaśniali okoliczności zdarzenia, a także sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz pieszej, oboje byli trzeźwi. Ranna piesza została przewieziona do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze.

 

Nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

W miniony weekend sztumscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż pięć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,38 do prawie 2,7 promila alkoholu!

Wśród nich był 42-latek z Pasłęka, który mając prawie 3 prom, kierował oplem. Funkcjonariusze zatrzymali go w piątek w Przezmarku. Tego samego dnia mundurowi udaremnili dalszą jazdę

kierującemu Mercedesem. Mężczyzna w chwili kontroli miał prawie 0,5 promila.

Z kolei w sobotę rano policjanci ruchu drogowego zatrzymali 54-latka, który kierował osobowym VW. Podczas sprawdzenia jego stanu trzeźwości alkomat wykazał blisko 0,5 prom. Dodatkowo mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich

pojazdów do końca br.

Natomiast w niedzielę stróże prawa udaremnili dalsza jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Pierwszy z nich został zatrzymany późnym wieczorem w Sztumie. Podczas kontroli kierującej Oplem mundurowi wyczuli alkohol od kobiety. Badanie wykazało u mieszkanki Sztumu ponad 2 prom alkoholu w organizmie. Kolejny z zatrzymanych wpadł w ręce mundurowych w Dzierzgoniu. Badanie wykazało u 35-latka ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny a także utrata uprawnień do

kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Ponadto odnotowaliśmy kilkanaście interwencji została wszczęta w dwóch przypadkach procedura Niebieskiej karty. Również policjanci sekcji Ruchu drogowego zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

 

– –

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

20 czerwca ok. godz. 11.42 na drodze wojewódzkiej nr 515 w Dąbrówce Malb. samochód ciężarowy przewożący alkohol uderzył czołowo w drzewo. W pojeździe znajdowały się zakleszczone dwie osoby. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do kierowcy, następnie po decyzji lekarza ewakuowano poszkodowanego na deskę ortopedyczną i przekazano ZRM Sztum. Za pomocą wyciągarki odciągnięto pojazd od drzewa, usunięto przednią szybę pojazdu. Po badaniu lekarz stwierdził zgon pasażera. Po oględzinach prokuratora ewakuowano denata z pojazdu.

 

Sporym zagrożeniem w minionym tygodniu były połamane i suche konary drzew, które stwarzały zagrożenie dla ruchu drogowego. Strażący usuwali je aż pięciokrotnie w dniach 20-25 czerwca w miejscowościach na terenie gmin Sztum, Dzierzgoń i Stary Dzierzgoń.

 

19 czerwca po północy strażacy uwolnili kota, który zablokował się w rynnie na wysokości ok. 8 m.

 

Z kolei 25 czerwca ok. godz. 2 w Starym Dzierzgoniu strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmiggłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

– –

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt.. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.