Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gm. Dzierzgoń: Poważny wypadek w Nowcu. Znane są już wstępne ustalenia policji. ZDJĘCIA – 01.06.2017

Gm. Dzierzgoń: Poważny wypadek w Nowcu. Znane są już wstępne ustalenia policji. ZDJĘCIA – 01.06.2017 fot. KPP Sztum
1 czerwca 2017r. ok. godz. 16.15 doszło do wypadku drogowego na trasie Dzierzgoń – Litewki. Samochód osobowy marki Ford podczas wykonywania manewru wyprzedzania zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka pojazdu.

Aktualizacja: 09.06.2017 godz. 11.16

Ze wstępnych ustaleń policji w Sztumie wynika, że w tym zdarzeniu 42-latkowi, kierującemu Fordem, podczas wyprzedzania innego auta, prawdopodobnie zablokowały się koła, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ranna 72-letnia pasażerka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

_________________

 

 

Bezpośrednio na wypadek najechali jednocześnie świadek zdarzenia (osoba cywilna) oraz

strażak (w czasie poza służba) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Sztumie sekc. Rafał Bosek.

 

- Sekc. Bosek w pierwszej kolejności dokonał zgłoszenia o wypadku do SKKP w Sztumie informując wstępnie o zastanej sytuacji po czym udał się rozpoznać skutki uderzenia, ograniczając jednocześnie swoim samochodem ruch pojazdów na drodze woj. nr 515 – relacjonuje st. kpt. Dariusz Treć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie.

- W wyniku rozpoznania stwierdził, iż kierowca z rozbitego pojazdu o własnych siłach wyszedł z auta, a pasażerka (kobieta lat ok. 70) ma cięte rany dłoni oraz widoczne obfite krwawienie z uda lewej nogi. Ustalił, iż kobieta posiada złamanie otwarte lewej kości udowej. Paskiem od spodni założył opaskę uciskową na nogę kobiecie oraz odchylił fotel do możliwie płaskiej pozycji. W między czasie instruował postronne osoby które zatrzymały się przy wypadku o konieczności ustawienia trójkątów ostrzegawczych w widocznych częściach drogi przed i za łukiem (zdarzenia miało miejsce na łuku drogi).

 

- Po wykonaniu tych czynności sekc. Bosek posiadając we własnym pojeździe nożyce do drutu odciął przewody akumulatorowe uszkodzonego samochodu po czym do czasu przybycia zespołów PRM oraz straży pożarnej kontrolował funkcje życiowe poszkodowanej kobiety oraz starał się ją uspokoić – uzupełnia rzecznik prasowy sztumskiej straży pożarnej.

 

Na miejsce wypadku zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze, jak również policję i zespoły ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanej oraz pomocy w ewakuacji pasażerki z samochodu zespołowi ratownictwa medycznego Po przyjeździe ZRM kierowca w wyniku zdarzenia również został przetransportowany do szpitala celem wykonania dodatkowych badań.

 

Do akcji ratunkowej również został skierowany śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

 

- Będący na miejsce dowódca zmiany JRG Sztum bardzo wysoko ocenił czynności wykonane na miejscu zdarzenia o czym poinformował w drodze powrotnej Komendanta Powiatowego PSP w Sztumie – przyznał st. kpt. Dariusz Treć.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.