Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Spory wokół nazwy ronda, na którą ogłoszono konkurs. Zaproponuj ją i wygraj 800 zł! – 07.06.2017

  • Wydanie nr 21/2021
  • 7 czerwca 2017, 10:46
  • Redakcja
  • 2 komentarze
Sztum: Spory wokół nazwy ronda, na którą ogłoszono konkurs. Zaproponuj ją i wygraj 800 zł! – 07.06.2017 fot. W. Mocny
W ciągu ostatnich miesięcy do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło kilka różnych propozycji nazwania nowo powstającego ronda. To zdecydowało, że ogłoszono konkurs dla mieszkańców na jego nazwę. Do 15 sierpnia każdy może złożyć po jednej propozycji. Niestety już pojawiły się zarzuty, że nazwa będzie narzucona z góry. Póki co miasto zaproponowało na skrzyżowaniu metaloplastykę sportowców.

Rondo powstaje u zbiegu ulic Mickiewicza, Baczyńskiego i Kochanowskiego.

Proponowane nazwy zgłaszamy na specjalnym kuponie drukowanym w biuletynie samorządowym w maj i czerwcu. Kupon można też pobrać i wydrukować ze strony www.sztum.pl.

Składamy go w punkcie Informacji Urzędu Miasta i Gminy Sztum lub wysyłamy tradycyjną pocztą na adres:

 

Urząd Miasta i Gminy Sztum, ul. Mickiewicza 39, 82-400 Sztum

z dopiskiem na kopercie „Konkurs - RONDO”.

Kupony przesłane w inny sposób, np. mailowy, nie będą brały udziału w konkursie

 

Zasady konkursu

Konkurs trwa od 1 czerwca do 15 sierpnia 2017 r. Mogą w nim brać udział wyłącznie mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum od 14 roku życia (osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych). Wyłączeni są pracownicy organizatora, radni Rady Miejskiej w Sztumie oraz członkowie Komisji Konkursowej. Propozycja nazwy nie może być związana z osobami żyjącymi. Musi być krótko uzasadniona.

Każdy z uczestników konkursu zgłasza kupon konkursowy dotyczący nazwy na specjalnym druku, który jest dostępny na stronie internetowej www.sztum.pl, w punkcie Informacji w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, został dołączony do tego wydania Informatora Miasta i Gminy Sztum.

 

Za datę wpływu kuponu do Organizatora uważa się datę faktycznego wpływu kuponu do siedziby Organizatora. Jeśli do Organizatora wpłynie więcej niż jeden kupon z propozycją tej samej nazwy, do udziału w konkursie zostanie zakwalifikowany ten kupon, który wpłynie najwcześniej.

Uczestnik konkursu musi uzasadnić swoją propozycję nazwy ronda. Kupony, na których nie będzie uzasadnienia, nie będą brały udziału w konkursie.

 

Ostateczny wybór należy do radnych

W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu Konkursu Organizator powoła komisję konkursową, zwaną dalej „Komisją”. W skład Komisji wejdzie od 3 do 5 osób wybranych przez Organizatora Konkursu. Komisja wybiera najlepszą spośród zgłoszonych propozycji nazw ronda.

Jak informuje sztumski ratusz, o tym jaką nazwę będzie nosiło rondo, zdecydują w głosowaniu radni miejscy. Burmistrz przedstawi im tę, która zostanie wyłoniona w konkursie.

 

Na podstawie decyzji Komisji Burmistrz Miasta i Gminy Sztum opracowuje projekt stosownej uchwały Rady Miejskiej w Sztumie i przedkłada go na najbliższe posiedzenie Rady.

Na zwycięzcę czeka nie tylko satysfakcja, ale i kupon podarunkowy o wartości 800 zł. Wśród wszystkich uczestników konkursu zostaną rozlosowane podczas Dni Ziemi Sztumskiej trzy kupony podarunkowe o wartości po 300 zł. Ale uwaga! Trzeba być obecnym na losowaniu z dokumentem potwierdzającym tożsamość!

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi podczas obchodów Dni Ziemi Sztumskiej 2017 oraz na stronie internetowej.

Dodajmy, ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym mówi, że nadawanie nazw ulic, placów, dróg należy do wyłącznej kompetencji Rady Miejskiej i następuje w drodze uchwały.

 

Malutkie miasteczko trzeciego ronda”

Sprawa nazwy powstającego skrzyżowania już zdążyła podzielić radnych Sztumu. Na profilu facebook'owym radnego Adama Kaszubskiego wywiązała się dyskusja paru lokalnych działaczy pod jego wpisem, w którym wyraża zdziwienie, że oficjalne określenie ronda ma być wyłonione przez komisję. M.in. jeden z radnych z dezaprobatą daje do zrozumienia, wpisem - „dziwny konkurs kiedy przed jego ogłoszeniem prezentuje się artystyczną kompozycję miejsca. Ale może to jakieś nowe standardy. Pachnie niestety fikcją”.

 

Na szczęście inni mieszkańcy potraktowali całą sprawę z humorem. Pojawiły się propozycje nazwy: „Malutkie miasteczko trzeciego ronda”, „Rondo zagłady”. Jeden z forumowiczów zaproponował zamiast rzeźb sportowców pająka z garbusa.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Blaze
Blaze 07.06.2017, 14:00
Oby tylko nie kaczyńskiego
mieszkaniec
mieszkaniec 07.06.2017, 13:44
Rondo im. Leszka i Antka