Rondo powstaje u zbiegu ulic Mickiewicza, Baczyńskiego i Kochanowskiego.
Proponowane nazwy zgłaszamy na specjalnym kuponie drukowanym w biuletynie samorządowym w maj i czerwcu. Kupon można też pobrać i wydrukować ze strony www.sztum.pl.
Składamy go w punkcie Informacji Urzędu Miasta i Gminy Sztum lub wysyłamy tradycyjną pocztą na adres:
Urząd Miasta i Gminy Sztum, ul. Mickiewicza 39, 82-400 Sztum
z dopiskiem na kopercie „Konkurs - RONDO”.
Kupony przesłane w inny sposób, np. mailowy, nie będą brały udziału w konkursie
Zasady konkursu
Konkurs trwa od 1 czerwca do 15 sierpnia 2017 r. Mogą w nim brać udział wyłącznie mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum od 14 roku życia (osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych). Wyłączeni są pracownicy organizatora, radni Rady Miejskiej w Sztumie oraz członkowie Komisji Konkursowej. Propozycja nazwy nie może być związana z osobami żyjącymi. Musi być krótko uzasadniona.
Każdy z uczestników konkursu zgłasza kupon konkursowy dotyczący nazwy na specjalnym druku, który jest dostępny na stronie internetowej www.sztum.pl, w punkcie Informacji w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, został dołączony do tego wydania Informatora Miasta i Gminy Sztum.
Za datę wpływu kuponu do Organizatora uważa się datę faktycznego wpływu kuponu do siedziby Organizatora. Jeśli do Organizatora wpłynie więcej niż jeden kupon z propozycją tej samej nazwy, do udziału w konkursie zostanie zakwalifikowany ten kupon, który wpłynie najwcześniej.
Uczestnik konkursu musi uzasadnić swoją propozycję nazwy ronda. Kupony, na których nie będzie uzasadnienia, nie będą brały udziału w konkursie.
Ostateczny wybór należy do radnych
W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu Konkursu Organizator powoła komisję konkursową, zwaną dalej „Komisją”. W skład Komisji wejdzie od 3 do 5 osób wybranych przez Organizatora Konkursu. Komisja wybiera najlepszą spośród zgłoszonych propozycji nazw ronda.
Jak informuje sztumski ratusz, o tym jaką nazwę będzie nosiło rondo, zdecydują w głosowaniu radni miejscy. Burmistrz przedstawi im tę, która zostanie wyłoniona w konkursie.
Na podstawie decyzji Komisji Burmistrz Miasta i Gminy Sztum opracowuje projekt stosownej uchwały Rady Miejskiej w Sztumie i przedkłada go na najbliższe posiedzenie Rady.
Na zwycięzcę czeka nie tylko satysfakcja, ale i kupon podarunkowy o wartości 800 zł. Wśród wszystkich uczestników konkursu zostaną rozlosowane podczas Dni Ziemi Sztumskiej trzy kupony podarunkowe o wartości po 300 zł. Ale uwaga! Trzeba być obecnym na losowaniu z dokumentem potwierdzającym tożsamość!
Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi podczas obchodów Dni Ziemi Sztumskiej 2017 oraz na stronie internetowej.
Dodajmy, ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym mówi, że nadawanie nazw ulic, placów, dróg należy do wyłącznej kompetencji Rady Miejskiej i następuje w drodze uchwały.
„Malutkie miasteczko trzeciego ronda”
Sprawa nazwy powstającego skrzyżowania już zdążyła podzielić radnych Sztumu. Na profilu facebook'owym radnego Adama Kaszubskiego wywiązała się dyskusja paru lokalnych działaczy pod jego wpisem, w którym wyraża zdziwienie, że oficjalne określenie ronda ma być wyłonione przez komisję. M.in. jeden z radnych z dezaprobatą daje do zrozumienia, wpisem - „dziwny konkurs kiedy przed jego ogłoszeniem prezentuje się artystyczną kompozycję miejsca. Ale może to jakieś nowe standardy. Pachnie niestety fikcją”.
Na szczęście inni mieszkańcy potraktowali całą sprawę z humorem. Pojawiły się propozycje nazwy: „Malutkie miasteczko trzeciego ronda”, „Rondo zagłady”. Jeden z forumowiczów zaproponował zamiast rzeźb sportowców pająka z garbusa.
Oby tylko nie kaczyńskiego
Rondo im. Leszka i Antka