Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Kolejna zbiórka krwi. Krwiobus utoczy krew sztumian – 10.05.2017

Sztum: Kolejna zbiórka krwi.  Krwiobus utoczy krew sztumian – 10.05.2017 fot. MGD w Sztumie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska zaprasza na kolejną zbiórkę krwi. Pobór krwi odbędzie się w środę 10 maja. Tradycyjnie w godzinach 9.00 – 13.00 w tzw. „krwiobusie"” Regionalnego Centrum, który będzie czekał na Honorowych Dawców Krwi tuż przy Starostwie Powiatowym w Sztumie (ul. Mickiewicza 31).

Przypominamy, że krew mogą oddać osoby pełnoletnie, u których nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Nad całą akcję poboru tego najcenniejszego leku czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny. Organizatorem zbiórki Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie. Patronat nad akcją objęło Starostwo Powiatowe w Sztumie, a patronat medialny: sztumski odział Dziennika Bałtyckiego oraz TV Sztum.

 

Honorowe krwiodawstwo wiąże się także z pewnymi, istotnymi przywilejami. W zależności od uprawnienia dotyczą one honorowych dawców krwi lub dawców z tytułem „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”. Tytuł „Honorowy Dawca Krwi” przysługuje osobie, która została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi i oddała bezpłatnie krew.

 

Oprócz posiłku regeneracyjnego HDK może liczyć na zwolnienie z pracy w dniu zbiórki. Oczywiście pracodawca powinien być wcześniej poinformowany o tym fakcie. Dawcom przysługuje też specjalna ulga podatkowa od dochodu (w zależności od ilości oddanej krwi. Ekwiwalent uzyskujemy mnożąc 1l. Krwi x 130 zł). Odliczenie z tego tytułu nie może przekroczyć kwoty stanowiącej 6% dochodu. Oprócz tego pewnym ułatwieniem jest m.in. zwrot kosztów dojazdu...

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.