Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Mistrz w rzucie kulą Tomasz Majewski w zawodach na oficjalne otwarcie stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego – 12.05.2017

Sztum: Mistrz w rzucie kulą Tomasz Majewski w zawodach na oficjalne otwarcie stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego – 12.05.2017 fot. W. Mocny/UMiG w Sztumie
Sztumianie, a także mieszkańcy całego powiatu sztumskiego długo czekali na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Od jakiegoś czasu to marzenie można uznać za spełnione, za sprawą nowego stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego. Już 12 maja oprócz oficja+lnej uroczystości otwarcia o godz. 12.00, odbędą się także zawody sportowe ze znanym olimpijczykiem - kulomiotem Tomaszem Majewskim.

Urząd Miasta i Gminy w Sztumie zaprasza wszystkich chętnych na oficjalne otwarcie obiektu. Organizatorami wydarzenia są Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum oraz Sztumskie Centrum Kultury.

 

Dodajmy, że Tomasz Majewski to dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. Podczas imprezy Sztum będzie gościł także Henryka Olszewskiego - prezesa Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, trenera Majewskiego i Edwarda Szymczaka – zasłużonego trenera skoku o tyczce w Polsce.

 

Jak informują organizatorzy zawody lekkoatletyczne przed laty były już w Sztumie organizowane i to z dużym powodzeniem. Najbliższe wydarzenie będzie kontynuacją tej tradycji sportowej.

 

Szkoły podstawowe rocznik 2004 i młodszy zmierzą się na dystansach: 60 m i 600 m oraz w skoku w dal. Rocznik 2003 i starszy: kobiety: 100 m, 400m, w dal, kula, skok o tyczce; mężczyźni: 100 m, 400 m, 1000 m, kula, skok w dal.

 

Przewidywane są nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy dla trzech najlepszych zawodników. Warto się pospieszyć z zapisami, bo ilość startów jest ograniczona.

 

Zgłoszenia do 10 maja sztum@zantyr.pl lub do Marcina Chańko:

e-mail: chaniek@op.pl,

tel. 697 355 599.

 

 

Fot. Zdjęcia Tomasza Majewskiego - www.tomasz-majewski.pl

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.