Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zwycięzcą pierwszego sztumskiego maratonu - Ryszard Mazerski. Za nami I Festiwal Biegowy – XXVII Międzynarodowy Bieg „Solidarności” – 03.05.2017

Zwycięzcą pierwszego sztumskiego maratonu - Ryszard Mazerski. Za nami I Festiwal Biegowy – XXVII Międzynarodowy Bieg „Solidarności” – 03.05.2017 fot. W. Mocny
3 maja to nie tylko święto państwowe, ale także za sprawą mieszkańców Sztumu - wielkie święto biegaczy. W tym roku wszystkie zawody: dziecięce, młodzieżowe, maraton i zawody na krótsze dystansy połączono w jeden wielki Festiwal Biegowy. Najlepszym maratończykiem okazał się Bartosz Mazerski (z czasem 2:32,52). Z kolei w swoich kategoriach na dystansie 9.2 km nie mieli sobie równych Andrzej Rogiewicz, Garbowski Krzysztof i w jednej z kobiecych kategorii Sara Szymańska.

W samym tylko I Maratonie dolnego Powiśla pobiegło ok. 70 maratończyków. Właśnie tyle osób musiało pokonać mordercze 9 okrążeń wokół sztumskiego jeziora – 42,2 km!

Organizatorzy nie kryli zadowolenia z przebiegu imprezy. Udało nam się porozmawiać z czołowymi zawodnikami, biorącymi udział w zawodach. Bartosz Mazerski uczestnik maratonów m.in. na Antarktydzie i Bajkale był bardzo uradowany faktem, że mógł przebiec swój koronowany dystans także w Sztumie. Wśród zawodników pojawiły się nazwiska znanych sprinterów. Z zawodnikami zmierzyli się także sportowcy z zagranicy m.in. Litwy i partnerskiego miasta – francuskiego Val de Reuil.

Burmistrz Leszek Tabor osobiście wziął udział w jednym z biegów. Jednak jak mówi nie wynik jest ważny, a możliwość uczestnictwa.

Impreza biegowa Zantyra jest jedną z najpopularniejszych imprez sportowych w regionie. Liczby mówią same za siebie. We wszystkich zawodach udział wzięło ponad 900 uczestników i tłumy kibiców, mieszkańców Sztumu i okolic oraz gości! To było prawdziwe sztumskie święto sportu.

 

 

NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI IMPREZY

 

I m-ce – Ryszard Mazerski, LKS Zantyr – I Maraton Dolnego Powiśla

 

I m-ce - Krzysztof Garbowski, LKS Zantyr – III Mistrzostwa Pracowników Służby Więziennej

 

I m-ce Andrzej Rogiewicz, Packamn Team – Bieg Sztumski

 

I m-ce - Krzysztof Garbowski, LKS Zantyr – kat. Twardziele

 

I m-ce – Dorota i Mariusz Pawłowscy – Klasyfikacja rodzinna

 

 

Pełne wyniki:

 

http://zantyr.pl/wyniki-i-festiwalu-biegowego-w-sztumie-w-dniu-3-maja-2017/

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.