Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sportowe emocje i zdrowy duch w XVIII Zimowym Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 12.02.2017

Sportowe emocje i zdrowy duch w XVIII Zimowym Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 12.02.2017 fot. W. Mocny
XVIII Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora przechodzi do historii. Rozegrano je w pięknej, zimowej scenerii, a co ważniejsze z sukcesami sztumskich zawodników LKS Zantyr: Andrzeja Rogiewicza, Bartosza Mazerskiego i innych. Choć nie wyniki były najważniejsze, a uczestnictwo, to warto zaznaczyć, że łącznie w całym cyklu od lutego w zawodach zmierzyło się aż 274 zawodników.

Oprócz biegaczy Jezioro Zajezierskie okrążali też zawodnicy nordicwalking.

Organizatorzy odnotowali rekordową liczbę startujących w biegu głównym Grand Prix. Od 11 lutego 2017 wzięło w nim udział 274 uczestników w tym 71 z Miasta i Gminy Sztum, w tym na 9 km na 241 osób pobiegło 182 mężczyzn i 59 kobiet. Natomiast 33 osoby rywalizowały w biegu na 4,5 km (co stanowi okrążenie jeziora sztumskiego).

 

Biegi odbywały się przy pięknej bajkowo – zimowej pogodzie. Kolejny raz potwierdziło się, że nowa ścieżka pieszo – rowerowa wspaniale sprawdza się jako arena dla biegaczy. Na trasie zawodnicy mogli zauważyć tablice edukacyjne, wykonane w ramach inwestycji czy miejsca lęgowe dla owadów. Trasa była odpowiednio przygotowana odśnieżona i oznakowana. Zawodnicy wśród, których nie brakowało osób spoza Sztumu, w rozmowach z nami wyrażali się z uznaniem o nowej inwestycji gminy Sztum.

 

Liderem zawodów w kategorii open okazali się znani nam biegacze: I – m-ce – Andrzej Rogiewicz LKS Zantyr Sztum (Postolin), II m-ce – Zbigniew Jost KKL Rodło Kwidzyn (Gdańsk) i III – m-ce – Bartosz Mazerski LKS Zantyr (Sztum).

 

Dla wszystkich uczestników czekała też pyszna regeneracyjna grochówka.

 

Najlepszych uczestników zimowego biegania nagrodzono podczas ceremonii na scenie Kina – Powiśle Sztum. Nie brakowało zaskakujących kategorii jak Pary małżeńskie czy kategoria budząca uznanie - 80 lat open.

 

Szczegółowe wyniki można znaleźć w linkach pod artykułem.

 

http://http://zantyr.pl/xviii-grand-prix-sztumu-w-biegach-przelajowych-to-juz-historia/

 

http://zantyr.pl/malzenstwo-dudek-z-gdyni-najlepsze-w-xviii-zimowym-grand-prix-sztumu/

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.