Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skoki spadochronowe w tandemie – co warto o nich wiedzieć?

Skoki spadochronowe w tandemie – co warto o nich wiedzieć? fot. Skoki spadochronowe w tandemie – co warto o nich wiedzieć?
W ostatnich latach obserwujemy szał na skoki spadochronowe w tandemie. To interesująca propozycja dla każdego, kto chce spełnić swoje marzenia o skoku w przestworzach – bez potrzeby brania udziału w drogich szkoleniach spadochroniarskich. Jeżeli to również twój sen, nie czekaj, ale wykonaj rezerwację nawet teraz przez internet!

Skoki spadochronowe w tandemie zaczęły być popularne w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Do Polski przywędrowały w latach dziewięćdziesiątych i natychmiast zyskały wielu amatorów. Skoki te możliwe są do wykonania z użyciem specjalnych uprzęży tandemowych oraz spadochronów nazywanych tandemami. To bardzo duże spadochrony, które przeznaczone są do skoków dwóch osób.

 

Jak skacze się w tandemie?

Jak już wspomnieliśmy, skoki spadochronowe odbywają się w dwójkę. Skaczą w nich pilot tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa, a także pasażer, który nie musi mieć doświadczenia w tej dziedzinie. Pilot tandemu ma na swoich plecach zestaw spadochronowy i połączony jest z pasażerem uprzężą – to gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Podobnie jak w przypadku innych skoków spadochronowych, tandemy odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa przede wszystkim na czas swobodnego spadania. Terminem tym określamy spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej. Możemy wtedy doznać niesamowitego uczucia spadania w przestworzach bez żadnych ograniczeń! Dla wysokości 3000 metrów swobodne spadanie to około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – nawet 60 sekund.

 

Przy skoku spadochronowym w tandemie nie musimy też obawiać się o kwestie lądowania. Nad wszystkim czuwa pilot tandemu, który dba o to, aby lądowanie było miękkie i nie niosło ze sobą ryzyka kontuzji.

 

Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Generalnie każda osoba, która nie ma ku temu przeciwwskazań. Główne z nich to waga większa niż 100 kilogramów oraz wzrost niższy niż 120 centymetrów – to wynik ograniczeń sprzętowych. Także przeciwwskazania to niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego i epilepsja. Nie ma ograniczeń wiekowych – co ciekawe, najstarsza osoba w Polsce, która skoczyła w tandemie, miała 82 lata! Skakać mogą też dzieci i młodzież spełniające powyższe wymagania.

 

Gdy chcemy wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie, musimy tylko wykonać rezerwację przez internet. Wybieramy wtedy dogodny dla nas termin – dzień i godzinę, a także rodzaj skoku – z 3000 lub z 4000 metrów. Możemy też wybrać usługę wideofilmowania, która polega na zarejestrowaniu skoku – będziemy mieli niesamowitą pamiątkę.

 

Gdzie możemy skoczyć w tandemie?

Na niesamowite skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Skydive.pl. Są one prowadzone w czterech lokalizacjach – w bazie na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, w Przasnyszu, Gliwicach i w Pruszczu Gdańskim. Ceny rozpoczynają się już od 549 złotych.

 

 

Skoki spadochronowe w tandemie – co warto o nich wiedzieć?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.