Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: 227 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury – 13.04.2017

Dzierzgoń: 227 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury – 13.04.2017 fot. UM w Dzierzgoniu
Pozyskano środki na remont DOK z puli ministerstwa. Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców gminy Dzierzgoń. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” przyznało 227 tys. złotych gminie Dzierzgoń na remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

To kolejne już środki ministerialne dla DOK. W ub. r. z podobnego programu ochrony zabytków gmina pozyskała 70 tys. zł na remont dachu. Podobną kwotę gmina uzyskała w tym roku na dokończenie prac o kolejne elementy infrastruktury.

 

 

Przewidziano m.in.: wymianę instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą; wymianę oświetlenia na ledowe; naprawę i uzupełnienie tynków; malowanie pomieszczeń; wymianę podłóg, posadzek, a także instalacji wodnokanalizacyjnej. Zaplanowano także konserwację stolarki drzwiowej. Ze wspomnianych środków środków ma też zostać zakupione wyposażenie do pracowni tematycznych.

 

 

- To fantastyczna wiadomość, bo to gmina była wnioskodawcą - mówi Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgonia. - Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym projekcie. Dzięki tym środkom poprawi się bezpieczeństwo obiektu, komfort pracy pracowników i osób korzystających z oferty kulturalnej DOK. Tym bardziej to miłe, że udało nam się znaleźć w gronie zaledwie kilku gmin z Pomorza, które uzyskały dofinansowanie ministerstwa. Remont zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. Część środków na jego realizację pochodzić będzie także z budżetu gminy.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.