Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Wkrótce otwarcie nowej siłowni i placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego! - 12.04.2017

Dzierzgoń: Wkrótce otwarcie nowej siłowni i placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego! - 12.04.2017 fot. UM w Dzierzgoniu/Nestle
29 kwietnia w sobotę o godz. 14.00 odbędzie się oficjalne otwarcie placu rekreacyjno-sportowego przy ul. Wojska Polskiego w Dzierzgoniu. Nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu.

Uczniowskie drużyny sportowe: SP Dzierzgoń, SP Bruk, SP Bągart rozegrają m.in.: międzyszkolny turniej w piłkę nożną. Nie zabraknie pokazu sprzętu i umiejętności strażackich oraz straży granicznej.

 

Każdy będzie mógł przekonać się podczas symulacji w alko - goglach, jak fatalny wpływ ma alkohol na nasze zdolności psycho-motoryczne. Dzieci z pewnością ucieszy dmuchany zamek oraz liczne gry i zabawy.

Beata Lipecka Płocharska szefowa zespołu „Rusz się z Beti” rozda też 10 wejściówek na treningi jump trampoliny na loterię fantową.

 

Dodajmy, że siłownia na wolnym powietrzu jest efektem wygranej gminy Dzierzgoń w konkursie Nestle, w którym mieszkańcy głosowali za swoim projektem na stronach organizatora konkursu. Zwyciężyli wówczas 415 188 głosami. Za dzierzgońskim projektem głosowały też osoby i środowiska zaprzyjaźnione z miastem.

 

Gmina Dzierzgoń otrzymała też darowiznę – 45 tys. zł od firmy POMERANIA INVALL na budowę placu zabaw w tym miejscu.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.