Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Droga krzyżowa w Sztumie, Dzierzgoniu i Starym Targu. Podajemy godziny i trasy procesji – 11.04.2017

Droga krzyżowa w Sztumie, Dzierzgoniu i Starym Targu. Podajemy godziny i trasy procesji – 11.04.2017 fot. Par. Św. Trójcy w Dzierzgoniu.
Jednym z najistotniejszych wydarzeń Wielkiego Postu jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W powiecie sztumskim tradycyjnie organizowane są one w Wielką Środę i mają szczególną oprawę w postaci procesji ulicami Sztumu, Dzierzgonia oraz Starego Targu.

W Sztumie wierni wyruszą spod kościoła Św. Anny o godz. 18.30. Droga Krzyżowa będzie wiodła ulicami Sztumu: pl. Wolności, ul. Mickiewicza, Sienkiewicza aż do kościoła parafialnego im. Św. Andrzeja Boboli.

 

 

W Dzierzgoniu Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30 spod kościoła Św. Trójcy ulicami: 1 Maja, Limanowskiego, Jagiełły, Mickiewicza. Procesja zakończy się pod krzyżem misyjnym przy kościele Św. Trójcy.

 

 

Z kolei Droga Krzyżowa ulicami Starego Targu odbędzie się w środę 12 kwietnia. O godz. 19.00. Procesja przejdzie ulicami: Główną, Nowotarską, Szczepańskiego, Malinowskiego do szkoły i powróci ul. Główną do kościoła gdzie zakończy się obrzędem komunii św.

 

 

Droga Krzyżowa jest ważną częścią Wielkiego Postu, poprzedzającą Wielkanoc. Uroczysta oprawa w postaci procesji wiernych ma pomóc w skłonieniu do refleksji nad naszym, życiem i postępowaniem. Oswaja ze śmiercią, przypominając o niej i dając nadzieję poprzez wielką miłość Boga do ludzi, rozumianą przez poświęcenie Chrystusa na krzyżu.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.