Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Wywieźli do lasu, pobili i zostawili nagiego w lesie. Bandyci są już zatrzymani – 28.03.2017

Dzierzgoń: Wywieźli do lasu, pobili i zostawili nagiego w lesie. Bandyci są już zatrzymani – 28.03.2017 fot. KPP w Sztumie/pixabay
Sztumscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Dzierzgonia. Mężczyzna najpierw został pobity, a następnie wywieziony do lasu i tam pozostawiony. Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch z nich Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałej dwójki dozór policyjny.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 marca br., w godzinach wieczornych, w Dzierzgoniu.

 

 

- Pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany w mieszkaniu, do którego weszły cztery osoby - informuje mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Sprawcy kilkakrotnie uderzyli go w twarz. Następnie wraz z wystraszonym 20-latkiem wyszli z mieszkania, zaciągnęli do samochodu i wywieźli kilka kilometrów dalej do lasu. Tam, najpierw pobili mężczyznę i zabrali mu wszystkie ubrania, a potem pozostawili i kazali wrócić pieszo do miasta. Po wszystkim napastnicy wsiedli do samochodu i odjechali. Podjęte niezwłocznie przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania czterech podejrzanych w tej sprawie. Jak się okazało, byli to mieszkańcy powiatu sztumskiego, w wieku 23 - 38 lat.

 

 

Wszyscy usłyszeli zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia oraz rozboju. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Ustalane są motywy ich działania.

 

Za przestępstwa, których się dopuścili, zatrzymanym grozi kara więzienia do lat 10. Wobec kobiety oraz 23-latka prokurator zastosował dozór policyjny. 26- i 33-latek zostali objęci aresztem tymczasowym na okres 3 miesięcy.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.