Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: 23-latek zginął pod kołami pociągu. Pożary traw, pomoc osobom otyłym. Funkcjonariusze tłumnie oddawali krew. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 27.03.2017

Sztum: 23-latek zginął pod kołami pociągu. Pożary traw, pomoc osobom otyłym. Funkcjonariusze tłumnie oddawali krew. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 27.03.2017 fot. KPP w Sztumie/KP PSP w Sztumie
Sztumscy policjanci wspólnie ze strażakami pracowali późnym wieczorem, w niedzielę 26 marca na miejscu wypadku w Mikołajkach Pomorskich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego wtargnął przed jadący pociąg. Sztumscy strażacy w minionym tygodniu pomagali także ekipom pogotowia ratunkowego przy udzielaniu pomocy osobom otyłym. Niestety konieczne było także gaszenie licznych pożarów łąk...

O godz. 21.00 dyżurny sztumskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie, że w Mikołajkach Pomorskich doszło do potracenia mężczyzny przez pociąg.. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze ruchu drogowego wykonali oględziny. Ze

wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu prawdopodobnie wtargnął przed jadący pociąg relacji Gdynia – Zakopane. Młody mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

 

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

 

Spotkanie policjantów z mieszkańcami Spółdzielni Renawa

 

Podczas spotkania poruszano zagadnienia dotyczące ogólnie rozumianego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w różnych płaszczyznach społecznych.

Współdziałanie społeczeństwa z Policją to jeden z głównych czynników wpływających na poprawę lokalnego bezpieczeństwa.

Głównym celem debaty była rozmowa o bezpieczeństwie, a także uwrażliwienie mieszkańców na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstw. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom wiele cennych informacji, jak postępować w sytuacji wystąpienia określonego zagrożenia. Zachęcali również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie z mieszkańcami i instytucjami. To innowacyjne narzędzie, które pozwala zaktywizować różne

podmioty w zakresie współpracy z policją w celu ujawniania i przeciwdziałania zagrożeniom. Pomaga też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

 

Spotkania z mieszkańcami mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami poszczególnych miejscowości o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

 

Policjanci wspólnie z innymi służbami oddawali krew

 

Łącznie mundurowi powiatu sztumskiego zebrali ponad 10 litrów krwi! Akcję zorganizowano przed budynkiem sztumskiej komendy policji.

Organizatorami przedsięwzięcia byli przedstawiciele policji, straży pożarnej, służby więziennej i

ratownictwa medycznego, we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi.

Zbiórkę bezcennego daru przeprowadził zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Akcja trwała blisko pięć godzin. W ramach akcji sztumscy policjanci też konkurs plastyczny dla dzieci oraz uczniów Gimnazjum w Sztumie. Biorący w nim udział zostali nagrodzeni symbolicznymi statuetkami, pamiątkowymi dyplomami oraz słodkościami.

Biorący udział w akcji krwiodawczej przedstawiciele służb wraz z policjantami serdecznie dziękują za udział i zorganizowanie całego przedsięwzięcia.

 

--
RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

W minionym tygodniu sztumscy strażacy podejmowali szereg interwencji związanych z pomocą ekipom karetek pogotowia osobom otyłym; wielokrotnie gasili także płonące trawy oraz wykonywali czynności w związku ze śmiertelnym potrąceniem poszkodowanego na torowisku w Mikołajkach Pomorskich.

 

Do najpoważniejszej akcji strażaków doszło jednak ok. godz. 21 w ostatnią niedzielę w Mikołajkach Pomorskich, gdzie konieczne było zabezpieczenie miejsca potrącenia przez pociąg 23-letniego mieszkańca gminy Mikołajki Pomorskie.

 

20 marca o godz. 14.06 przy ul. Mickiewicza udzielono pomocy osobie podłączonej do respiratora.

 

21 marca strażacy reagowali trzykrotnie do podobnych zdarzeń, polegających na pomocy ekipom pogotowia w transporcie osób otyłych. Takie interwencje miały miejsce: w Barlewiczkach - godz. 19.33, Sztumie przy ul. Reja - godz. 20.33 i Kalwie - godz. 21.03.

 

22 marca o godz. 8.59 przy ul. Partyzantów w Mikołajkach Pomorskich strażacy usuwali połamane drzewo.

 

W dniach 24-26 marca strażacy zmuszeni byli do walki ze skutkami głupoty osób, które doprowadzały do wybuchu pożarów trawy. Takie interwencje w ub. tygodniu podejmowano aż sześciokrotnie w: Piekle, Barlewiczkach, Waplewie Wlk., Dzierzgoniu, Starym Dzierzgoniu i w Sztumie na os. Nad Jeziorem.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

kpt. Dariusz Treć

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.