Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Radni nie wyrazili zgody na wypowiedzenie z pracy Jolancie Szewczun. XXIX Sesja Rady Powiatu – 27.03.2017

Powiat sztumski: Radni nie wyrazili zgody na wypowiedzenie z pracy Jolancie Szewczun. XXIX Sesja Rady Powiatu – 27.03.2017 fot. W. Mocny
Podczas XXIX sesji Rady Powiatu Sztumskiego 27 marca, radni powiatowi oprócz poprawek budżetowych ostro starli się wokół wniosku i jego uzasadnienia, dotyczącego wyrażenia zgody na na rozwiązanie umowy o pracę z radną Jolantą Szewczun przew. Rady Powiatu. Przyjęli także uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz dokument dotyczący ciągu dalszego serialu o ul. Kochanowskiego.

Było to uchylenie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie od gminy Sztum w drodze darowizny do mienia powiatu sztumskiego części nieruchomości przy ul. Kochanowskiego.

 

OD TEJ RELACJI Z SESJI POWIATOWEJ BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ DLA PAŃSTWA RAZEM Z PEŁNYM NAGRANIEM WIDEO OBRAD,

TAKŻE KOMENTARZE POSESYJNE RADNYCH I URZĘDNIKÓW. JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA PIERWSZYCH KOMENTARZY.

PO OBRADACH UDZIELILI ICH NAM:

 

WOJCIECH CYMERYS, STAROSTA SZTUMSKI

LESZEK SARNOWSKI, RADNY POWIATOWY

PIOTR STEC, RADNY POWIATOWY

 

 

I tym razem nie zabrakło także gorących debat w sprawie dróg, a konkretnie w sprawie możliwości przejmowania dróg o charakterze powiatowym (zwłaszcza wojewódzkich).

 

Większość uchwał radni przyjmowali jednogłośnie. Wyjątek stanowiła kwestia udzielenia zgody radnych na wypowiedzenie stosunku pracy z radną Szewczun, która została przegłosowana 12 głosami za, 2 przeciw. 3 osoby wyłączyły się z głosowania. Żaden z radnych biorących udział w głosowaniu nie wstrzymał się od głosu.

 

Program sesji przedstawiał się następująco:

 

1. Otwarcie obrad.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie Protokołu nr XXVIII z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 31.01.2017

5.Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.

6. Interpelacje i zapytania.

7. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego za 2016 rok oraz informacja o stanie powiatowych obiektów– referuje Powiatowy Inspektor Dorota Bulkowska.

8. Sprawozdanie z działalności i realizacji budżetu Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu za 2016 rok – referuje Dyrektor PUP Agnieszka Mackiewicz.

9. Sprawozdanie z działalności Powiatowego rzecznika Konsumentów za 2016 rok – referuje Sekretarz Halina Gierała.

10. Sprawozdanie z wydanych decyzji pozwoleń na budowę w roku 2016 – referuje Naczelnik Wydziału AB Wojciech Babalski.

11. Podjęcie uchwał Rady Powiatu Sztumskiego:

a) w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Sztumskiego na 2017 rok – referuje Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Jolanta Szewczun.

b) w sprawie przystąpienia Powiatu Sztumskiego do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2017 roku – referuje Kierownik PCPR Ewelina Łęgowska.

c) w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania w 2017 roku - referuje Kierownik PCPR Ewelina Łęgowska.

d) uchylająca uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie od Gminy Sztum w drodze darowizny do mienia Powiatu Sztumskiego części nieruchomości, położonej w obrębie I miasta Sztum, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków działką nr 287, o pow. około 1,0000 ha z przeznaczeniem na przeprowadzenie negocjacji lub procesu wywłaszczenia nieruchomości przy ul. Kochanowskiego – referuje Naczelnik Wydziału GK Danuta Ossowska.

e) w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Sztumskiego na okres od dnia

1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. – referuje Inspektor Wydziału EK Joanna Sawczuk.

f) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia rozkładu godzin pracy oraz dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu sztumskiego – referuje Inspektor Wydziału EK Joanna Sawczuk.

g) w sprawie wniosku pracodawcy o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radną Powiatu Sztumskiego – referuje Wiceprzewodniczący Rady Wojciech Zielonka.

h) w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w roku 2017 – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

i) w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2017 rok – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska,

j) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Sztumskiego na lata 2017-2027 – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

12. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

13. Wnioski i oświadczenia.

14. Sprawy różne.

15. Zakończenie obrad.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
obserwator
obserwator 29.03.2017, 08:26
Zastanawiam się, jak długo będziemy polaryzować sytuację w gminie Dzierzgoń. Część z nas szła do wyborów z hasłem Czas na zmiany... w domyśle zmiany pozytywne. Po dwóch latach pytam, gdzie są te zmiany poza placami zabaw...Dlaczego trwa tendencja do rozgrywek personalnych, których ofiarami są ludzie kompetentni, a szykuje się stołki dla ignorantów. Spójrzcie na zmiany w chociażby w Urzędzie tam nikt za nic nie odpowiada, nikt też nie ma o niczym pojęcia...Projekty położone jeden za drugim .Mam nadzieję, że kiedyś ktoś za to odpowie. Za tę wszechobecną megalomanię i ignorancję.
kadrowa
kadrowa 28.03.2017, 21:02
Droga koleżanko, jak w terminie pracodawca nie da ci świadectwa pracy, to nadal formalnie jesteś pracownikiem- i to twój plus, bo jak się odwołasz do sądu to wygrasz sprwę to masz szasę na wypłatę wynagrodzenia za okres od wniesienia odwołania do wyroku. Co do urlopu, to bezpłatny, jak zgodzi się pracodawca to możesz sobie brać ile ci potrzeba. Ludzie bezpłatny biorą np przy wyjazdach zagranicznych na kilka lat, a w firmie figurują jako pracownicy dalej. A jak byś miała umowę na czas nieokreślony, to w każdej chwili możesz przystąpić do pracy . Wszystko zgodnie z Kodeksem Pracy, a tak na marginesie gmina i rti to nie są ciemni ....arze..icy.. itp, którzy nie mają wykwalifikowanej kadry dbającej o porządek w kadrach , czyż nie- powinni w terminie załatwić te spray, a teraz afera na radzie ha,ha,ha KTO MĄDRY TEN KORZYSTA. Uważam sprawę P. Jolanty za wygraną.
kokoszanel
kokoszanel 28.03.2017, 21:23 (odpowiedź do kadrowa)
czyli jak mój mąż zostanie burmistrzem to może mnie wybrać na prezesa RTI?Jeśli tak to super od jutra zaczynam kampanię wyborczą narazie inkognito, po cichu, na ucho, jak była prezeska robi to od dawna
bania
bania 29.03.2017, 06:14 (odpowiedź do kokoszanel)
A dlaczego pani burmistrz nie wybrała na prezesa swojego męża? Byłoby chociaż śmieszno.
op
op 29.03.2017, 13:12 (odpowiedź do bania)
bo nie ma męża?
olek
olek 29.03.2017, 19:33 (odpowiedź do op)
A dlaczego nie ma ?
Rudi
Rudi 28.03.2017, 21:47 (odpowiedź do kokoszanel)
I to jest prawda!!!
stowarzyszona
stowarzyszona 28.03.2017, 20:51
A ja myślałam że pani J w LGD pracowała społęcznie a tu kasa, kasa kasa
przełożona
przełożona 30.03.2017, 18:26 (odpowiedź do stowarzyszona)
A stowarzyszona pracuje społecznie , czy jest na zasiłku ?
Yyyy
Yyyy 28.03.2017, 20:41
Yy y nie bardzo można zrozumieć yyyy o co chodzi przez yyyy dość chaotyczną wypowiedź pani Jolanty yyyy cóż ona miała na myśli yyyy ...
hary
hary 28.03.2017, 20:39
mężuś postawił zadania żonce za 15 tysi na miesiączek w RTI, a koleś ze sztumkowa dał fuszkę w LGD za piąteczkę, no to paniusia musiała mieć motywacje do działania, a kaskę kto dostawał z RTI, no....
jasiek
jasiek 09.04.2017, 19:29 (odpowiedź do hary)
Pani burmistrz ?