Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

SZTUM: Protestowali przeciw Antoniemu Fili. Przemarsz i okrzyki pod ratuszem i banerem (RELACJA WIDEO, WYWIADY) – 20.01.2017

SZTUM: Protestowali przeciw Antoniemu Fili. Przemarsz i okrzyki pod ratuszem i banerem (RELACJA WIDEO, WYWIADY) – 20.01.2017 fot. W. Mocny
Zgodnie z zapowiedzią Danuty Gołombiewskiej, która ogłosiła się przewodniczącą zapowiadanego wiecu – protest doszedł do skutku 20 stycznia. Pod Urzędem Miasta i Gminy zebrało się ok. 20 osób. Po wiecu rozgorzała dyskusja w internecie na naszym forum. Okazało się, że protest ma przeciwników. Zdaniem niektórych był on śmieszny, bo wzięło w nim udział 10 osób, które nie wiedziało za bardzo przeciwko czemu protestują.

Temu twierdzeniu zaprzecza jedna z uczestniczek, która w ostrych słowach argumentowała dlaczego znalazła się na pikiecie.

 

 

Baner, który tak zdenerwował uczestników wiecu, początkowo został umieszczony na samochodzie ustawionym na pl. Wolności. Na banerze napisano: „Dlaczego Pani Lucyna Wojciechowska - prokurator z Kwidzyna ochrania malwersacje Burmistrza?” oraz „Panie Seremet! Dlaczego ochrania Pan złodziei ze Sztumu?”.


 

Przywódczyni protestujących na samym początku ogłosiła regulamin. Określiła jak powinien przebiegać więc, czego należy unikać. Omówiła też zasady bezpieczeństwa. Następnie manifestanci przeszli wzdłuż remontowanej ul. Mickiewicza, ul. Młyńską aż pod baner Antoniego Fili. Dodajmy, że w marszu nie uczestniczyli wszyscy zgromadzeni pod ratuszem.


 

Danuta Gołombiewska od blisko roku interesuje się sprawą ogłoszenia na banerze. W pismach do różnych instytucji próbuje dociec dlaczego taka sytuacja może mieć miejsce w świetle prawa. Dodajmy, że Antoni Fila przegrał w sądzie sprawę o zniesławienie burmistrza, ponieważ nie udowodnił jego rzekomych malwersacji. Sąd Rejonowy w Kwidzynie uznał, że przedsiębiorca pomówił Burmistrza Sztumu Leszka Tabora. Zasądzono grzywnę, a nawet opublikowanie przeprosin. Niestety mimo wyroku sądu nakazującego przeprosiny sam baner wisi i... obraża.

 

AKTUALIZACJA: 26.01.2017 godz. 12.43

Powyższy fragment zawiera nieścisłości, ponieważ Sąd Apelacyjny w Gdańsku prawomocnym wyrokiem z dnia 20 grudnia 2016 r., odniósł się do orzeczenia sądu I instancji - Sądu Rejonowego w Kwidzynie z dnia 4 sierpnia 2016 r. w taki sposób, że umorzył postępowanie w zakresie zarzutów mówiących o pomówieniach w stosunku do burmistrza Leszka Tabora przez oskarżonego Antoniego Filę. Tym samym nie został skazany za żaden z zarzucanych mu czynów.

W orzeczeniu Sądu Rejonowego w Kwidzynie nie było także nakazu umieszczenia przeprosin, tylko podania wyroku sądu pierwszej instancji do publicznej wiadomości na łamach lokalnej gazety.

 

 

Zapowiedziano zaostrzenie protestu i kolejne wiece, jeżeli spór nie zostanie rozwiązany.


 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI WIDEO Z PROTESTU MIESZKAŃCÓW SZTUMU ORAZ PEŁNEGO ZAPISU Z WIECU.


 

CZEKAMY NA PAŃSTWA KOMENTARZE W TEJ SPRAWIE POD MATERIAŁEM

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Darek42
Darek42 01.02.2017, 10:58
Nie jestem zwolennikiem jednego ani drugiego pana ale uważam , że ten artykół jest tendencyjny . Gdyby to była manifestacja wielotysięczna to rozumiem można się pomylić w ilości uczestników , ale do 12 to redaktor chyba umie liczyć .Proszę nie dodawać ochraniających słóżb ( policja , straż miejska ) bo było ich więcej niż demonstrujących . Czyżby demonstranci byli tak bardzo niebezpieczni , że należało chronić przechodniów . Jeden i drugi powinien zniknąć ze sceny , ale niestety brak honoru obu panom .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.01.2017, 23:02
Ja chcę tylko drogę dobrą do Kępiny.
YT
YT 24.01.2017, 07:59
Brawo w końcu ów nagranie się ukazało...! I wielkie Brawa dla tych samotnych uczestników... "Naród, który się oburza ma prawo do nadziei, ale biada temu który gnije w milczeniu" ~ Cyprian Kamil Norwid...:-)