Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpieczne przystanki na zakręcie w Bągarcie – 19.01.2017

Niebezpieczne przystanki na zakręcie w Bągarcie – 19.01.2017 fot. Nadesłane do redakcji TVSztum.pl
Do redakcji www.TVSztum.pl zgłosił się widz, który alarmował o niebezpiecznej jego zdaniem sytuacji drogowej w Bągarcie (gm. Dzierzgoń). Przyczyną zagrożenia dla kierowców jest, znajdujący się na ostrym zakręcie przystanek autobusowy. Feralne miejsca postojowe znajdują się w pasie drogi powiatowej.

AKTUALIZACJA 19.01.2017 godz. 15.12

Po naszym artykule skontaktował się z nami Wojciech Cymerys, starosta sztumski, informując że przystanek w Bągarcie będzie zdemontowany 20 stycznia.

- Był on zamontowany na prośbę mieszkańców, chcących łatwiej dostać się do pobliskiego cmentarza - tłumaczył starosta.       

 

 

 

Publikacja 19.01.2017 godz. 12.24

Na jednym ze zdjęć widać na samym łuku przystanek. Dodajmy, że także po drugiej stronie jezdni znajduje się przystanek w przeciwną stronę, także umiejscowiony niefortunnie. Widz przesłał nam zdjęcia przedstawiające sytuację drogową.

 

- Po obu stronach niebezpiecznego zakrętu jest ustawiony przystanek autobusowy! - alarmuje widz TVSztum.pl, pragnący zachować anonimowość. - Zdarzają się poważne wypadki w tej miejscowości. Kto dał zgodę na takie usytuowanie przystanku na niebezpiecznym zakręcie?! Jestem kierowcą i często jadę tą drogą do Pasłęka, gdy jest ślisko i ciemno ten przystanek trudno zauważyć.

 

 

Zdaniem naszego rozmówcy łatwo tam o tragedię. Zwłaszcza, że w Bągarcie dochodziło wcześniej do różnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

 

W lipcu 2015 r. podczas manewru wyprzedzania kierowca quada, prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad kierownicą i dachował.

12 stycznia 2015 r. pijany kierowca toyoty uderzył w słup energetyczny. 57-letni kierowca auta jechał prawdopodobnie zbyt szybko na łuku drogi.

13 grudnia 2011 r. na śliskiej doszło w Bagarcie do wypadku, w którym ciężko ranna została 56-letnia kierująca oplem astrą.

 

W sprawie przystanku umiejscowionego na ostrym łuku próbowaliśmy się skontaktować z Maciejem Derbichem, naczelnikiem Wydziału Transportu i Dróg w Starostwie Powiatowym w Sztumie oraz ze starostą Wojciechem Cymerysem. Przesłaliśmy też zdjęcia, które teraz publikujemy.  Niestety mimo wielokrotnych prób nie udało się uzyskać stanowiska w tej sprawie.

 

Poniżej treść pytań, które przesłaliśmy we wtorek 10 stycznia:

 

- W Bągarcie dochodzi do wypadków i jest to odcinek potencjalnie niebezpieczny. Dodatkowo sytuację utrudnia fakt umiejscowienia na ostrym zakręcie dwóch przystanków autobusowych. Ponadto, jak widać na przesłanym przeze mnie zdjęciu taka sytuacja może utrudniać widoczność. Czy jest możliwość przeniesienia ich w bardziej bezpieczne miejsce na odcinku prostym?

 

- Kto jest właścicielem tego przystanku?

 

- Dlaczego wydano zgodę na umiejscowienie właśnie w tym miejscu w Bągarcie tych przystanków?

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkanka
Mieszkanka 19.01.2017, 23:43
Pomysłowość Latochy nie zna granic