Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

POWIAT SZTUMSKI: Jakie środki do walki z zimą na drogach uruchomiły gmina Sztum i starostwo? (WIDEO) - 30.11.2016

POWIAT SZTUMSKI: Jakie środki do walki z zimą na drogach uruchomiły gmina Sztum i starostwo? (WIDEO) - 30.11.2016 fot. W. Mocny
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sztumie na prace na drogach gminnych zabezpieczyło 300 ton mieszanki soli z piaskiem i ok. 300 kg chlorku sodu. Także starostwo zaangażowało znaczne siły do walki z atakiem zimowej aury. Śnieg padał nieregularnie. Co służby odśnieżyły zaraz przykrywała nowa warstwa śniegu. Na szczęście kolejnego dnia z pomocą drogowcom przyszła nieco wyższa temperatura.

Trzeba jednak pamiętać, że sól spełnia swoją role tylko do (– 10) stopni C. Pojazdy PWiK wyruszyły już o godz. 4.00. Jak poinformował nas Roman Sikora kierownik PWiK, zadysponowano do walki ze śniegiem: pługopiaskarkę samochodową, trzy chodnikowe ciągniczki do odśnieżania chodników.  Pług śnieżny w poniedziałek miał dużo pracy także w sołectwach gminy Sztum. W użyciu są także ciężarówki i wywrotki

 

Atak zimy choć wyglądał groźnie, nazajutrz ustąpił rosnącej temperaturze. Na drogach znaczna część śniegu stopniała. Pracownicy starostwa 29 listopada stwierdzili, że drogi są przejezdne.

Takie nagłe sytuacje dotyczące dróg zawsze powodują telefonowanie zaniepokojonych mieszkańców. Podobnie było 28 listopada. Starosta przypomniał, że inne są standardy utrzymanie dróg różnej kategorii. Inne dotyczą drogi krajowej nr 55 i drogi wojewódzkiej 515, na których utrzymanie przeznacza się największe środki.

 

Dróg powiatowych w powiecie sztumskim jest ok. 300 km, a środków w budżecie tylko ograniczona ilość, dlatego dobrze jeśli będą wydawane z rozwagą.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.