Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kardiologia PAKS jeszcze miesiąc w Sztumie. Czy Szpital Polski przejmie klinikę serca? - 03.01.2017

Kardiologia PAKS jeszcze miesiąc w Sztumie. Czy Szpital Polski przejmie klinikę serca? - 03.01.2017 fot. W. Mocny
Co prawda nie potwierdził się najczarniejszy scenariusz, iż z 1 stycznia nowego roku Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca przestaną działać w Sztumie. Personel oddziału kardiologii PAKS otrzymał co prawda wypowiedzenia, ale bynajmniej nie oznaczają one likwidacji tej placówki. Przeciwnie jest to związane z działaniami zmierzającymi do przekształcenia klinik serca w oddział Szpitala Polskiego w Sztumie. Zadecydowano, że PAKS w dotychczasowej formie będzie funkcjonować jeszcze miesiąc. A wszystko w tle zbliżającej się wielkimi krokami rządowej reformy służby zdrowia...

Wszystkie kluczowe instytucje są za kardiologią w Sztumie. Przypomnijmy, że w szpitalu w czwartek 29 grudnia odbyło się spotkanie: dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, dyrekcji Szpitala Polskiego w Sztumie oraz ordynatora oddziału Polsko Amerykańskiej Kliniki Serca w Sztumie. W spotkaniu jako obserwator, na zaproszenie dyr. NFZ Elżbiety Rucińskiej - Kulesz, uczestniczył też starosta sztumski Wojciech Cymerys.

 

Zdaniem starosty brak kardiologii w sztumskiej placówce byłby zbyt dużą stratą nie tylko da powiatu sztumskiego, ale i dla całego regionu tej części województwa pomorskiego.

 

Marzanna Kaczanowska, dyrektor Szpitali Polskich w Sztumie nie wykluczyła możliwości przejęcia PAKS, jako oddziału szpitalnej spółki, ale studzi emocje. Jak mówi nawet jeśli zarząd zdecydowałby się na utworzenie oddziału kardiologicznego w ramach Szpitala Polskiego, to i tak konieczne byłoby przystąpienie do konkursu NFZ z innymi placówkami i wygranie kontraktu. Rozstrzygnięcie konkursu potrwałoby pewien czas, a samo wygranie przetargu nie byłoby wcale przesądzone.


Ordynator Polsko – Amerykańskich Klinik Serca poinformował nas o ostatnich decyzjach w sprawie kliniki, informując także z czego one wynikają.

 

Nasz szpital cieszy się jednak bardzo dobrą opinią. Ma też duży potencjał rozwojowy, co wynika z samych tylko nieruchomości, w których działa. O ogromnym znaczeniu sztumskiego szpitala dla bezpieczeństwa pacjentów, a także o jego idealnym położenia w centrum wschodniej części województwa, mówili dyrektor medyczny Szpitali Polskich oraz kierownik sztumskiego pogotowia ratunkowego.

 

Mieszkańcom naszej części województwa pomorskiego pozostaje wierzyć, że wszystkie te - mocne przecież argumenty - sprawią, że Szpital Polski będzie się nadal rozwijał, a co ważniejsze z... kardiologią.


 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pacjent
pacjent 05.01.2017, 11:40
Szkoda, że takim klinikom kardiologicznym nie stwarza się w Polsce odpowiednich warunków. Powinno być miejsce dla klinik publicznych, d;la szpitali prywatnych i dla takich małych, ale nowoczesnych klinik kardio. Bez inwestycji PAKS Sztum mógłby marzyć o podobnej placówce.
vvv
vvv 05.01.2017, 12:27 (odpowiedź do pacjent)
a jaka miła obsługa pacjenta , drugiego takiego jak dr Wilczewski szukać ze świecą , władze szpitala jak i powiatu ratujcie to co działa super,ku wielkiemu zadowoleniu pacjentów