Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypowiedzenia nie oznaczają likwidacji PAKS! Kliniki serca jeszcze miesiąc w Sztumie – 30.12.2016

Wypowiedzenia nie oznaczają likwidacji PAKS! Kliniki serca jeszcze miesiąc w Sztumie – 30.12.2016 fot. W. Mocny
Na szczęście nie potwierdził się najczarniejszy scenariusz, iż z 1 stycznia nowego roku Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca przestaną działać w Sztumie. Personel oddziału kardiologii PAKS otrzymał co prawda wypowiedzenia, ale bynajmniej nie oznacza to likwidacji tej placówki. Przeciwnie jest to związane z działaniami zmierzającymi do przekształcenia klinik serca w oddział Szpitala Polskiego w Sztumie.

Zadecydowano, że PAKS w dotychczasowej formie będzie funkcjonować jeszcze miesiąc.

 

Wszyscy za kardiologią w Sztumie!

Przypomnijmy, że w szpitalu w czwartek 29 grudnia odbyło się spotkanie dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, dyrekcją Szpitala Polskiego w Sztumie oraz ordynatorem oddziału Polsko Amerykańskiej Kliniki Serca w Sztumie. W spotkaniu jako obserwator, na zaproszenie dyr. NFZ Elżbiety Rucińskiej - Kulesz, uczestniczył też starosta sztumski Wojciech Cymerys.

 

 

- Dyrektor pomorskiego NFZ przyjrzała się sytuacji kliniki serca – relacjonuje starosta W. Cymerys. - Wizytowała też inne oddziały sztumskiego szpitala i muszę przyznać była pod wrażeniem. Bardzo dobrze oceniła możliwości sztumskiej lecznicy. Widziała nowoczesną kardiologię oraz izbę przyjęć na wysokim poziomie. Wszyscy opowiedzieliśmy się za tym, że kardiologia w Sztumie musi pozostać, gdyż jej brak byłby zbyt dużą stratą nie tylko da powiatu sztumskiego, ale i dla całego regionu tej części województwa pomorskiego.

 

 

Najpierw przekształcenia

Starosta potwierdził nasze informacje odnośnie działań zmierzających do przekształcenia PAKS w oddział Szpitala Polskiego. O tym, że takie działania rzeczywiście mają miejsce poinformował nas także ordynator sztumskiego PAKS dr Przemysław Wilczewski.

 

 

- Niepokój mogły wywołać wypowiedzenia, które otrzymali pracownicy PAKS – informował ordynator - Pragnę uspokoić, że jest to związane z faktem docelowego przekształcenia oddziału PAKS w Sztumie w oddział Szpitala Polskiego w Sztumie. Oddział kontynuuje swoją działalność w styczniu przez miesiąc pod zarządem PAKS, co oznacza zachowanie ciągłości w funkcjonowaniu kliniki.

 

 

Zapewne nie będzie to łatwy miesiąc dla personelu Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, bo poświęcony trudnym przekształceniom. Najważniejsze, że nie będzie przestoju w funkcjonowaniu oddziału. Taki przestój mógłby bardzo niekorzystnie odbić się na bezpieczeństwie pacjentów z rozległego terenu powiatów: sztumskiego, malborskiego, kwidzyńskiego czy nawet nowodworskiego.

 

Pełne nagrania rozmów ze starostą sztumskim i ordynatorem dr P. Wilczewskim przedstawimy w najbliższy poniedziałek w materiale wideo na temat kardiologii w Sztumie i planach rozwoju sztumskiego szpitala.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
robol
robol 07.01.2017, 12:47
Jeżeli PAKS zostanie wchłonięta przez Szpital Polski w Sztumie - to będzie taki syf jak w szpitalu sztumskim , tylko nasr... a nawet na to nie ma miejsca .