Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szpital polski czeka na 2,5 mln zł za wykonane usługi! XXVII budżetowa sesja Rady Powiatu Sztumskiego – 28.12.2016

Szpital polski czeka na 2,5 mln zł za wykonane usługi! XXVII budżetowa sesja Rady Powiatu Sztumskiego – 28.12.2016 fot. W. Mocny
Wczoraj 28 grudnia odbyła się XXVII sesja Rady Powiatu Sztumskiego w sali obrad. Był to najważniejsza - budżetowa sesja w roku. Radni oprócz uchwały budżetowej przegłosowali także projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sztumskiego na lata 2017-2027.

Wiele uwagi poświęcono sprawom związanym ze Szpitalem Polskim w Sztumie. Starosta Wojciech Cymerys podał informację o tym, że Szpital Polski wciąż czeka na wypłatę z Narodowego Funduszu Zdrowia zaległych świadczeń za wykonane usługi. Ta kwota, jak usłyszeliśmy opiewa na 2,5 mln zł...

 

Starosta informował także o środowym spotkaniu dyrekcji NFZ z przedstawicielami sztumskiego szpitala oraz o stopniu zaawansowania rozmów w sprawie SOR przy szpitalu.

 

Poruszano także szereg innych istotnych spraw. Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu wideo z przebiegu grudniowych obrad powiatu.

 

PORZĄDEK OBRAD

 

1. Otwarcie obrad.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie Protokołu nr XXVI z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29.11.2016

5.Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.

6. Interpelacje i zapytania.

7. Przedstawienie projektu planu pracy Rady Powiatu Sztumskiego na 2017 rok – referuje Przewodnicząca Rady Jolanta Szewczun.- propozycje radnych.

8. Podjęcie uchwał Rady Powiatu Sztumskiego:

a) w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Gminy Dzierzgoń - referuje Naczelnik Wydziału GK Danuta Ossowska,

b) w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów za usunięcie pojazdu oraz opłat za jego przechowywanie na parkingu strzeżonym na terenie Powiatu Sztumskiego – referuje Naczelnik Wydziału KT Maciej Derbich,

c) w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystywania dotacji udzielanych dla szkół i placówek zakładanych oraz prowadzonych na terenie powiatu sztumskiego przez podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego – referuje Naczelnik Wydziału EK Aneta Kwiatkowska.

d) w sprawie ustalenia wysokości stawek dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego – Zakładu Aktywności Zawodowej w Sztumie na 2017 r – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska,

e) w sprawie wydatków budżetu powiatu, które w 2016 roku nie wygasają z upływem roku budżetowego – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska,

f) w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2016 rok r – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

9. Przedstawienie opinii Komisji Stałych Rady Powiatu w sprawie projektu uchwały dotyczącej przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Sztumskiego na lata 2017 – 2027 oraz projektu budżetu powiatu na 2017 rok- referują Przewodniczący Komisji Stałych.

10. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie uchwały o Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Sztumskiego na lata 2017-2027 oraz opinii o projekcie uchwały budżetowej Powiatu Sztumskiego na 2017 rok – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

11. Przedstawienie autopoprawki do projektu uchwały Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu na 2017 rok - referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

12. Podjęcie uchwał Rady Powiatu Sztumskiego:

a) w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Sztumskiego na lata 2017-2027 – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

b) w sprawie uchwalenia budżetu powiatu na 2017 rok – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

14. Wnioski i oświadczenia.

15. Sprawy różne.

16. Zakończenie obrad.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.