Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ogólnopolski Międzyszkolny Festiwal Gier Matematycznych w Klubie Pionkolandia w Sztumie – 05.12.2016

Ogólnopolski Międzyszkolny Festiwal Gier Matematycznych w Klubie Pionkolandia w Sztumie – 05.12.2016 fot. Sztum.pl
Klub Pionkolandia od lat umożliwia dzieciom zabawę w gry planszowe, które rozwijają, uczą a jednocześnie bawią. W ostatnim czasie klub zorganizował dla najmłodszych zawody. Uczestniczyły w nich dzieci ze szkół podstawowych w Sztumie, Malborku i Kaliszu.

„Zmagania planszówkowe” zorganizowano 5 grudnia w Sztumskim Centrum Kultury. Odbyły się one jako Ogólnopolski Międzyszkolny Festiwal Gier Matematycznych. Przybyło na niego 100 uczestników z 25 szkół. W obsłudze zawodów pomagało ponad 30 wolontariuszy Pionkolandii.

Założeniem zawodów było pokazanie matematyki nie jako nudnej nauki trudnych słupków, ale jako przyjemnej logicznej zabawy. I rzeczywiście tak było! Uczniowie bardzo chętnie zasiadali do gier, a przy okazji podświadomie przyswajali reguły matematyczne.

 

Na festiwalowych stolikach królował: Rummikub, Pentago, Fikolo, Hexx, Kod Faraona, Superfaremr oraz Sudoku. Całość konkursu została sfinansowana przez Fundację Mbank, Urząd Miasta i Gminy Sztum oraz wydawnictwa Granna, Egmont, LucrumGames, TM Toys, G3 oraz Foxgames. Każda szkoła otrzymała pakiet sześciu gier paszowych. W każdej placówce od października do grudnia trwały wielkie przygotowania do festiwalu.

 

Organizatorem prócz Klubu Pionkolandia były także Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie oraz Stowarzyszenie Szansa. Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor.

 

Dodajmy, że założycielem Klubu Gier Planszowych Pionkolandia w Sztumie jest Sławomir Wiechowski - nauczyciel informatyki w szkole podstawowej, a także autor i projektant gier planszowych. Jest również animatorem kultury oraz organizatorem szeregu imprez kulturalnych. Z zamiłowania fotograf.

 

NAGRODZONE SZKOŁY

1. Szkoła Podstawowa nr 8 z Malborka 1000 zł, w postaci gier

2. Szkoła Podstawowa Nr 3 z Malborku, 500 zł w postaci gier

3. Szkoła Podstawowa w Kaliszu, 300 zł w postaci gier

 

Więcej o konkursie na stronie:

 

http://wiechowski.znadplanszy.pl/2016/11/12/ogolnopolski-festiwal-gier-matematycznych/

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.