Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumskie Spotkania Profilaktyczne – KROKUSY 2016. Ostrzeżenie przed przemocą i uzależnieniem (WIDEO + GALERIA) – 16.11.2016

Sztumskie Spotkania Profilaktyczne – KROKUSY 2016. Ostrzeżenie przed przemocą i uzależnieniem (WIDEO + GALERIA) – 16.11.2016 fot. W. Mocny
W Sztumskim Centrum Kultury odbyły się kolejne Sztumskie Spotkania Profilaktyczne KROKUSY 2016. Konferencja połączona z prezentacją statystyk, spotkaniami roboczymi sztumskich instytucji społecznych oraz warsztatami dla dzieci i młodzieży, odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora.

Współorganizatorami spotkania były: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie oraz Komenda Powiatowa Policji w Sztumie, która jest partnerem ośrodka w zwalczaniu i zapobieganiu takim negatywnym zjawiskom, jak przemoc, uzależnienia czy konflikty z prawem.

 

Oprócz wystąpień specjalistów na co dzień związanych z tematyką uzależnień oraz przemocy podczas „Krokusów” zorganizowany warsztaty dla młodzieży z gminnych szkół. Ich tematami były: Dopalacze, Miting Spikerski, Cyberprzemoc oraz Zachowania asertywne.

Celem tych działań jest poszerzenie wiedzy wśród młodzieży w obszarze przemocy i uzależnień oraz integracja różnych grup środowiska lokalnego, zaangażowanych w pomoc osobom doznającym przemocy bądź uzależnień. Krokusy nawiązują do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci – 19 listopada oraz do Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet – 25 listopada.


Spotkanie stanowi kontynuację organizowanych od roku 2012 przez MGOPS w Sztumie spotkań profilaktycznych, które odbywają się od 2012 r. Do tej pory poruszono następujące tematy „Stop przemocy w rodzinie w Mieście i Gminie Sztum” (2012), „Przemocy mówimy nie” (2013) oraz „Biała wstążka” (2014).

Podsumowaniem całego wydarzenia były występy sceniczne uczniów na scenie Kinoteatru „Powiśle”, w których w metaforyczny sposób poruszono problem uzależnień i przemocy.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.