Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum jednak z dotacją. Pozyskano 906,7 tys. zł na opiekę dla 3-latków – 18.11.2016

 Gmina Sztum jednak z dotacją. Pozyskano 906,7 tys. zł na opiekę dla 3-latków – 18.11.2016 fot. SCK
Wbrew obawom sztumski ratusz pozyskał 906 780 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego potrzebnych na opiekę trzylatków. Przypomnijmy, że zabrakło dla nich miejsc w przedszkolach po tym, jak decyzją rządową cofnięto dzieci 6-letnie ze szkół do przedszkoli. Projekt Miasta i Gminy Sztum uzyskał 9. miejsce na liście rankingowej.

Przy okazji dla przedszkoli w: Nowej Wsi, Czerninie, Sztumie i Gościszewie przybędzie nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

 

- Oznacza to, że przez pierwszy rok edukacja przedszkolna będzie finansowana ze środków UE, a przez kolejne dwa lata finansowanie zapewni gmina – mówi Leszek Tabor, burmistrz Sztumu. - Projekt zakłada utworzenie 70 miejsc przedszkolnych, z czego 50 w Sztumie i 20 w Czerninie oraz prowadzenie szeregu zajęć dodatkowych. Do Urzędu Woj. wpłynęło 153 wniosków, z czego 72 uzyskały dofinansowanie.

 

Chodzi m.in. o zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, terapii pedagogicznej oraz zajęć z języka angielskiego, warsztatów naukowo-przyrodniczych, pokazów interaktywnych czy wyjazdy edukacyjne.

 

 

Lista projektów, które dzięki decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego uzyskały dofinansowanie znajduje się na stronie www.rpo.pomorskie.eu/-/ponad-103-mln-na-rozwoj-edukacji-przedszkolnej-w-wojewodztwie-pomorskim

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.