Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Leszek Możdżer w Zakładzie Karnym w Sztumie. Podarował pianino i dał koncert dla osadzonych – 01.12.2016

  • Wydanie nr 271/2022
  • 2 grudnia 2016, 09:43
  • por. PIOTR SZYMAŃSKI, ZAKŁAD KARNY W SZTUMIE
  • Wiadomości
Leszek Możdżer w Zakładzie Karnym w Sztumie. Podarował pianino i dał koncert dla osadzonych – 01.12.2016 fot. por. Piotr Szymański
Niezwykły prezent otrzymali osadzeni z Zakładu Karnego w Sztumie. W świetlicy centralnej stanęło pianino, które podarował penitentom Leszek Możdżer, znany pianista i kompozytor. 1 grudnia artysta odwiedził Zakład Karny w Sztumie i dał ponad godzinny koncert.

Koncert Leszka Możdżera w Zakładzie Karnym w Sztumie to kolejny etap muzycznej podróży artysty po jednostkach penitencjarnych gdańskiego okręgu Służby Więziennej. Jazzman wystąpił wraz z trzema innymi muzykami. Publiczność – osadzeni ze sztumskiego Zakładu Karnego entuzjastycznie reagowała. Leszek Możdżer starał się jak najwięcej dać z siebie tym, którzy no co dzień z muzyką nie mają wiele wspólnego. Opowiadał o genezie prezentowanych utworów, o pracy twórczej. Uczestnicy koncertu czekali na osobiste spotkanie z artystą. Po koncercie Leszek Możdżer rozdawał autografy.

 

Dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie, płk Jan Morozowski podziękował muzykowi za hojny dar – pianino, które artysta podarował jednostce. W dowód wdzięczności płk Jan Morozowski obdarował Leszka Możdżera rzeźbą przedstawiającą polującego niedźwiedzia.

 

Wiele wskazuje na to, że to dopiero początek rozpoczętej współpracy.

por. PIOTR SZYMAŃSKI, ZAKŁAD KARNY W SZTUMIE
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.