Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dachowanie, złamane konary drzew i kierowcy na procentach. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 3-10.10.2016

Dachowanie, złamane konary drzew i kierowcy na procentach. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 3-10.10.2016 fot. W. Mocny
Sztumscy policjanci w sobotę popołudniu otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Jasna (gm. Dzierzgoń). Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 20-letni kierujący volkswagenem jechał zbyt szybko. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Podczas rozmowy z mężczyzną okazało się, że ww. jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach informatycznych policjanci ustalili również, że kontrolowany nie ma w ogóle prawa jazdy.

W najbliższym czasie 20-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Zatrzymano w Sztumie pijanego kierowcę bez prawa jazdy. Za jazdę bez uprawnień oraz jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 18 – letni mieszkaniec powiatu, który pijany uderzył w drzewo. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 prom. alkoholu.

Policjanci przypominają, że każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

W minionym tygodniu zatrzymano 36-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania mężczyzny doszło, gdy policjanci z wydziału kryminalnego na jednej ze sztumskich ulic wylegitymowali 36-latka, przy którym znaleźli biały proszek. Przeprowadzone badanie narko-testem wykazało, że jest to amfetamina.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Do podobnego zatrzymania doszło także w ostatni piątek w godzinach wieczornych. Sztumscy kryminalni wylegitymowali, idącego jedną z ulic na terenie miasta 36-latka. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie srebrne zawiniątko a w nim biały proszek.

Badanie przeprowadzone narko-testem potwierdziło, że jest to amfetamina. 36-letni mieszkaniec Sztumu został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia.

Łącznie podczas minionego weekendu sztumska policja na terenie powiatu odnotowała 33 Interwencje, 7 z nich to interwencje domowe , wszczęto procedurę niebieskiej Karty

 

RZECZNIK PRASOWY KPP W SZTUMIE

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

W dniach 3-10 października br. sztumska straż pożarna odnotowała 16 interwencji. W dniach 4-6 października jednostki straży 6 razy były wzywane do usuwania złamanych konarów drzew.

Ponadto:

7.10 o godz. 8.41 w Dąbrówce Malborskiej miał miejsce wypadek samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku zdarzenia droga została całkowicie zamknięta w obu kierunkach. 4 osoby poszkodowane. Na miejscu interweniował patrol policji i ZRM.

W tej samej miejscowości o 15.05 strażacy podjęli interwencję dotyczącą holownika, który uszkodził słup z linią telefoniczną.

W miejscowości Jasna 8.10 o godz. 17.19 auto uderzyło w drzewo. Gdy zastęp strażaków dotarł na miejsce, samochód znajdował się poza pasem jezdni, a kierujący poza pojazdem. Strażacy usunęli pojazd i udzielili pomocy poszkodowanemu.

Tego samego dnia o godz. 19.30 w Pietrzwałdzie doszło do dachowania samochodu marki Opel. Podczas interwencji kierowca znajdował się poza pojazdem. Pierwszej pomocy udzieliła mu załoga ZRM.  

Niestety nie było to jedyne dachowanie auta w minionym tygodniu. 7.10 o godz. 20.13 w Sztumskim Polu przy ul. Żeromskiego, Daewoo Lanos  - także dachował. Działania służb polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym i zabezpieczeniu płynów eksploatacyjnych.   

 

RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE

Kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.