Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tragedia w Mikołajkach Pomorskich. 16-latek wpadł pod pociąg towarowy. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 26.09 - 03.10.2016

Jak informuje straż pożarna, wysłana o godz. 5.18 na miejsce jednostka natrafiła na poszkodowanego, potrąconego przez pociąg towarowy relacji Emilianów – Gdynia Port. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu. Informację tę potwierdziła sztumska policja.

Wczoraj dyżurny sztumskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu w Mikołajkach Pomorskich.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 16-letni mieszkaniec gm. Mikołajki Pomorskie wtargnął bezpośrednio pod jadący pociąg – potwierdza mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Młody mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

 

Jak informują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, do zdarzenia doszło w wymienionej wyżej miejscowości przy ul. Dworcowej. Na miejsce przybył także Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

- Pociąg towarowy relacji Emilianów - Gdynia Port potrącił mężczyznę na terenie dworca kolejowego – informuje kpt. Dariusz Treć, rzecznik prasowy KP PSP w Sztumie. - Ratownicy wraz z zespołem ZRM odnaleźli poszkodowanego. Poszkodowany leżał miedzy peronem a składem kolejowym. Lekarz stwierdził zgon. Ratownicy odgrodzili miejsce taśmą i przeszukali dalszą część terenu wzdłuż składu kolejowego oraz peronu.

 

RAPORT WEEKENDOWY SŁUŻB

 

Od piątku do soboty odnotowano łącznie trzy kolizje. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu autem, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W minionym tygodniu jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu pow. sztumskiego interweniowały 11 razy.

Jak informuje kpt. Dariusz Treć z KP PSP podejmowano interwencję m.in. do plamy oleju długości 30 m, która pojawiła się w Dzierzgoniu przy Drodze Wojewódzkiej 26 września. Z kolei 28 września przy ul. Mickiewicza w Sztumie strażacy zostali wezwani do pomocy osobie starszej, leżącej, podłączona do respiratora, w kontakcie logicznym. Pomogli także w jej przetransportowaniu do karetki pogotowia.

 

29 września o godz. 16.42 strażacy interweniowali na poboczu drogi powiatowej w pobliżu miejscowości Prakwice (g, Dzierzgoń) Znajdowało się tam auto. Na dachu pojazdu widoczne były otarcia przydrożnego drzewa. Na miejsce przybyła także karetka pogotowia i patrol drogówki. Autem podróżował tylko kierowca, który sam wyszedł z auta.

 

30 września o godz. 9.34 przy ul Morawskiego w Sztumie udzielono pomocy mężczyźnie, z którym od pewnego czasu niema kontaktu. Na miejsce zdarzenia przybyły ZRM, Policja i opiekunka z MOPS zajmująca się mężczyzną. Zastęp strażaków użył drabiny przy uchylonym oknie. Dzięki czemu udało się wejść do mieszkania, otworzyć zamknięte na klucz drzwi i wpuścić ekipę ratunkową.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.