Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 5 mln zł na aktywizację bezrobotnych w powiatach malborskim i sztumskim - 16.09.2016

Ponad 5 mln zł na aktywizację bezrobotnych w powiatach malborskim i sztumskim - 16.09.2016 fot. 82-200.pl
Miasto Malbork w partnerstwie z trzema innymi samorządami (Powiatem Malborskim, Powiatem Sztumski, Miastem i Gminą Sztum) przystąpiło do projektu pod nazwą: "Mobilny i aktywny kapitału ludzki w powiatach malborskim i sztumskim - aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy". Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski 16 września br podpisał porozumienie o partnerstwie na rzecz realizacji projektu.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego RPO 2014-2020 w ramach Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego MOF Malbork - Sztum. Całkowita wartość projektu wynosi: 5 629 910 zł. Dofinansowanie stanowi 95 %. 

Celem projektu jest zwiększenie do 31.10.18 r. szans na zatrudnienie 500 osób bezrobotnych po 30 r. życia z terenu MOF Malbork-Sztum (300K, 200M), dla których ustalony został I lub II profil pomocy, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy (spełniających co najmniej jedno z n/w kryteriów: kobieta, osoba po 50 r. życia, osoba długotrwale bezrobotna, osoba niepełnosprawna, osoba o niskich kwalifikacjach), w tym do co najmniej 50 osób niepełnosprawnych. Każdej osobie biorącej udział w projekcie zapewnione zostanie kompleksowe wsparcie wynikające z opracowanego na początkowym etapie uczestnictwa w projekcie Indywidualnego Planu Działania, które uwzględniać będzie: indywidualne poradnictwo zawodowe, w tym identyfikację potrzeb uczestników i stopnia ich oddalenia od rynku pracy, poradnictwo grupowe, w tym warsztaty: "ABC poszukiwania pracy", "Pokonywanie trudności w poszukiwaniu pracy", szkolenia i kursy, prowadzące do podniesienia, uzupełniania lub zmiany kwalifikacji zaw., staże służące nabywaniu lub uzupełnianiu doświadczenia zawodowego oraz rozwojowi praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, pokrycie kosztów subsydiowanego zatrudnienia - prace interwencyjne, wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy w zakresie potrzeb os. niepełnosprawnych łączone z pracami interwencyjnymi. W celu wspierania mobilności przestrzennej uczestnicy będą mogli skorzystać z możliwości zwrotu kosztów dojazdu w przypadku podejmowania działań poza miejscem zamieszkania. 

Partnerem Wiodącym projektu jest Powiat Malborski. Miasto Malbork pełni w projekcie funkcję partnera i odpowiedzialne jest za współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Malborku (realizatorem projektu ze strony Powiatu Malborskiego) w zakresie rekrutacji uczestników do projektu. Realizatorem projektu ze strony Miasta Malborka jest  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.

 


Informacja i zdjęcia: www.82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.