Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku ukończyli rok szkolny. I... już planują kolejne zajęcia po wakacjach! - 25.05.2016

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku ukończyli rok szkolny. I... już planują kolejne zajęcia po wakacjach! - 25.05.2016 fot. W. Mocny
125 studentów przez cały rok pilnie uczestniczyło w wykładach i ćwiczeniach. Przyszedł w końcu czas na uroczyste podsumowanie z odebraniem dyplomów i złożeniem indeksów. Nie wszyscy mogli być obecni na finale, dlatego dyplomy odebrało 89 uczestników zajęć.

Cała reszta oczywiście na zasłużonych wakacjach! Jak podkreślił Czesław Oleksiak, przew. Rady Miejskiej, a prywatnie także student UTW, podczas rozdawania dyplomów i podziękowań   – wszystko zaliczone w terminie zerowym.
Wacław Bielecki przyznał z kolei, że studenci – seniorzy nie sprawiali żadnych problemów wychowawczych. Karnie uczęszczali na zajęcia i pozytywnie odpowiadali na propozycje kadry profesorskiej. 
Dodajmy, że każdy ze studentów od jesieni ub. r. aż do czerwca swoje prace wystawiał w oknach sali Wystawienniczej Sztumskiego Centrum Kultury.  
Końcówka roku skłaniała też do refleksji.

- Przyszła do mnie studentka... Pamiętam jej imię Barbara Gruszka – wspominał Wacław Bielecki, prowadzący warsztaty fotografii. - Pytała czy może się uczyć fotografii. Oczywiście, że tak! Tymczasem minęło już pięć lat, a pani Gruszka odbiera teraz dyplom magisterski!      

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło dyrektora Sztumskiego Centrum Kultury Adama Karasia oraz Zbigniewa Zwolenkiewicza. Violetta Jankowiak, formalna pani dziekan, dziękowała wszystkim uczestnikom za pozytywny udział i kreatywność podczas całego roku akademickiego. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim – szansa na zawarcie nowych znajomości i możliwość realizowania pasji, na które do tej pory brakowało czasu...

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.