Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Musical „Wielki Festiwal” na deskach Sztumskiego Centrum Kultury – 12.05.2016

Musical „Wielki Festiwal” na deskach Sztumskiego Centrum Kultury – 12.05.2016 fot. Wawrzyniec Mocny
Najpierw żmudna praca od połowy października ub. r., a później wspaniały efekt na scenie. Na ten czas oraz grę premierową na scenie, członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku zamieniły się w aktorki. I to nie byle jakie, bo musicalowe! Panie zagrały popisowo w przedstawieniu dla dzieci „Wielki Festiwal”.

Dyrektor SCK Adam Karaś, gratulując zespołowi stwierdził nawet, że teraz nie tylko Gdynia ma swój tatr muzyczny. Dzieci. Które tłumnie przyszły oglądać przedstawienie, ale i grę swoich dziadków i cioć, wyglądały na bardzo zadowolone. A o tym, że przedstawienie było udane świadczyły gromkie brawa i salwy śmiechu. Bo samo przedstawienie było zabawne, wesołe i na pewno nie nudne. 

 

- Z paniami pracowało się fantastycznie – mówi Violetta Jankowiak, reżyserka i koordynatorka grupy, na co dzień pracownica SCK. - One nie mają barier. Realizując się na scenie spełniają po prostu swoje marzenia. Nie przypominam sobie większych trudności podczas naszej pracy. Może opanowanie tekstu przysparzało nieco trudu. Ale z drugiej strony przecież to była dla nich nowość.
Pracowaliśmy na ten efekt ładnych parę miesięcy.  

 

Panie były poprzebierane w rozmaite zwierzęta. Każda postać wkraczała ze swoją kwestią (krótkim monologiem), po którym następował chóralny śpiew. Grać nie przestawano nawet podczas końcowej przemowy dyrekcji i wręczania kwiatów... Co ciekawe raczej nie było mowy o tremie, sądząc po wesołej atmosferze po spektaklu.

Dodajmy, że także panowie mieli swój udział w wydarzeniu. Zapewne dzieci i partnerzy swoich aktorek, często pojawiali się pod sceną, fotografując i nagrywając trudzące się podczas śpiewu i tańca panie.
Na pewno zarówno dla widzów, jak i samych członkiń UTW, spektakl był niezapomnianym wydarzeniem. 

Zapraszamy do oglądania materiału video ze skrótem oraz materiału video z zapisem całego przedstawienia. 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.