Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wystawa artysty Franciszka R. Mazurka: „Z Plenerów w magicznych zakątkach świata” - 6.05.2016

 Wystawa artysty Franciszka R. Mazurka: „Z Plenerów w magicznych zakątkach świata” - 6.05.2016 fot. SCK
Z okazji 600 lecia nadania praw miejskich Sztumowi, nasze miasto odwiedzi artysta malarz - Franciszek Ryszard Mazurek, znany z uwieczniania w pracach pejzaży z rozmaitych krajów. Wystawa nosi tytuł - „Z plenerów w magicznych zakątkach świata”, a będziemy mogli ją oglądać w Sztumie już 6 maja.

Ryszard Mazurek tworzył swoje prace w takich krajach jak: Izrael, Jordania, Puerto Rico, Wietnam i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Śmiało można powiedzieć, że ich powstanie jest pokłosiem jego podróży dookoła świata.  

Wystawa odbędzie się już 6 maja w piątek o godz. 18.00. Po wernisażu czynna będzie do 31 maja br.
Franciszek Ryszard Mazurek urodził się w 1951 r. Ukończył wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace znajdują się w muzeach: Polski, Ukrainy, a także w zbiorach prywatnych m.in. w: Kanadzie, Francji, Danii, Szwecji, Holandii i Stanach Zjednoczonych.

Twórczość artysty cechuje malarstwo realistyczne - głównie pejzaże. Franciszek Mazurek wierzy, że sztukę można wykorzystywać w konkretnym celu tak by nawiązać kontakt z widzem.
W swoich pracach podkreśla piękno natury poprzez doskonale dobraną kolorystykę i odwzorowanie szczegółów. Tematem prac jest przyroda przedstawiona taką, jaka rzeczywiście jest - bez żadnych ingerencji.

Adam Karaś, dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury oraz Ryszard Mazurek zapraszają w podróż do „Magicznych zakątków świata”. 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.