Wydanie nr 18/2021, Poniedziałek 18.01.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego uczniowie klas I-III Zespołu Szkół Nr 1 obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI). DBI obchodzony jest od 2004 z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem ,,Lepszy internet zależy od Ciebie". Najmłodsi uczniowie szkoły obchody rozpoczęli od obejrzenia kreskówki ,,Owce w Sieci".

Nast ?pnie po omówieniu treści bajki dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych propagujących właściwe zachowanie internautów. Uczniowie klasy I pięknie pokolorowali kolorowanki, klasa II wykonała wspaniałe plakaty, zaś klasa III stworzyła znaki negujące niewłaściwe zachowania w sieci. Podejmowane działania miały uzmysłowić dzieciom, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Wszyscy powinniśmy pamiętać,iż każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z nie korzysta.

Myślę, że to bardzo ciekawy pomysł ponieważ w Internecie można znaleźć wiele ciekawy informacji np. na temat odnawialnych źródeł energii tj. fotowoltaika czy innych ważnych kwestii, nawet tych potrzebnych do szkoły.