Wydanie nr 18/2021, Poniedziałek 18.01.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak spowodować aby nasz budynek został bardziej bezpieczny i modernistyczny? Potrzeba zainwestować w energię odnawialną, monitoring i systemy alarmowe.

 

W obecnych czasach boom techniczny wydaje się być jeszcze większy niż nigdy wcześniej do tej chwili w dziejach społeczności. Nic więc zaskakującego, iż wespół z unowocześnieniem klasy oraz standardu życia rosną nasze oczekiwania. Dotyczy to każdej sfery życia, a w szczególności nas i naszego dobytku – domu lub firmy. W obecnym okresie można zaobserwować rosnące zainteresowanie na samowystarczalne, bezpiecznie oraz ekologiczne domy. Moda ta wywołana jest głównie wzrastającymi opłatami za energię (elektryczną oraz cieplną) oraz wzrastającym zanieczyszczeniem powietrza co wiąże się ociepleniem i zmianami klimatu. Zadajmy sobie zatem pytanie co zrobić, aby nasz budynek był bardziej bezpieczny, nowocześniejszy i środowiskowy. W co należałoby zainwestować i jak się do tego zabrać. Poniżej przedstawimy kilka naszym mniemaniem najlepszych możliwości tj. monitoring, systemy paneli solarnych czy alarmy. Doradzimy jak pozyskać dofinansowanie oraz do kogo zgłosić się po konsultację.

•     Monitoring i kamery przemysłowe w służbie Twojego bezpieczeństwa


Monitoring IP i zalety jakimi dysponuje kilkukrotnie przerastają technologią przestarzałe kamery analogowe. Doskonała jakość obrazu, łatwiejsza instalacja i mniej zawodna działalność to najważniejsze własności najnowszego kompleksu kamer przemysłowych. Cała konstrukcja zasadza się na technologii internetowej  i wykorzystuje kamery o rozdzielczościach HD i FullHD. Dzięki temu otrzymujemy nieporównywalnie bardziej dostrzegalny i czytelniejszy obraz niż w przeciętnym nadzorowaniu analogowym.
 Odnosząc się do korzystania z podglądu monitoringu przez Internet, to i jeden i drugi, zarówno cyfrowy jak i analogowy, są wyposażone w tę właściwość. Kamery nie odgrywają tu większego znaczenia, ponieważ wszystko zdeterminowane jest przez rejestrator. Z tego powodu otrzymujemy dojście do obserwacji chronionego terenu z każdego punktu na świecie i o każdej porze. Możliwy jest również nadzór w takich sprzętach jak iPad czy iPhone oraz innych pomniejszych urządzeniach mobilnych i telefonach. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do Internetu lub właściwa aplikacja. Należy mieć na uwadze fakt, że przy monitoringu internetowym istotna jest szybkość łącza i transmisji danych. Przy słabym sygnale istnieje spore prawdopodobieństwo przeszkód w przyjmowaniu sygnału lub całkowite jego przerwanie.

W dziedzinie systemów telewizji przemysłowej, najgorętszym trendem ostatnich lat są kamery IP inaczej kamery megapixelowe. Posiadają one niespotykanie wysoką rozdzielczość obrazu HD lub FullHD wykorzystywaną jedynie w odbiornikach telewizyjnych lub komputerach. Obiektywy IP megapixelowe pociągają za sobą niebywałe przemiany w systemach monitoringu gdyż nareszcie po raz pierwszy z łatwością można dojrzeć tablicę rejestracyjną pojazdu nawet przy ustawieniu obszernego pola widzenia lub twarze ludzi z dużej odległości. Na chwilę obecną kamery IP pracują również w nocy z oświetlaczem podczerwieni, co jeszcze w niedalekiej przeszłości było nieosiągalne.

•     Fotowoltaika– darmowy prąd ze słońca. Koszt montażu instalacji.


Fotowoltaika i jej możliwości progresji na rynku polskim to w ostatnich latach temat coraz bardziej nagłośniony i cieszący się niebywałym zainteresowaniem coraz większej liczby udziałowców i możliwych konsumentów. Po wieloletnich nawoływaniach ekologów i zaangażowaniu się krajów oraz zrzeszeń ogólnoświatowych temat wykorzystania energii odnawialnej stał się jednym z fundamentalnych rozwiązań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ekosystemu i oszczędność eksploatowanych do tej pory surowców. zważywszy na rozgłos pojęcia, jakim okazała się być w międzyczasie m.in. fotowoltaika, normy prawne w sprawie usprawnienia użytkowania i skłonienia do inwestycji w takie konstrukcje okazały się nieuniknione.


Aby móc radować się własną produkcją energii, a także mieć prawo spieniężać uzyskane i niewykorzystane jej nadwyżki do zakładów energetycznych powstała ustawa pozwalająca to bez konieczności uruchamiania w tym celu firmy bądź posiadania specjalnych prerogatyw i zezwoleń. Wejśce w życie tego przepisu przewidziane jest na wiosnę 2014 roku.


Jak dotąd, przy wykorzystywaniu nowoczesnych mechanizmów ON-GRID przymocowanych bezpośrednio do sieci  i kooperujących z jej zasilaniem, czas zwrotu kosztów instalacji mieścił się w granicach 7-8 lat. W przypadku możliwości zarabiania na niespożytkowanych nadmiarach, czas ten ulegnie znacznemu skróceniu, na dodatek pozwoli na nie tylko zaspokojenie w pewnym stopniu energetycznych potrzeb obiektu, ale również pozwoli na pozyskiwanie korzyści finansowych i znacznie uniezależnienie się od dystrybutorów.


Dzięki wysokim dotacjom z Programu Prosument koszt montażu instalacji można zmniejszyć chociażby o 40 %, dzięki czemu inwestycja jeszcze szybciej niżeli do tej pory zacznie na siebie zarabiać.


•    Alarmy  – natychmiastowa reakcja na wszelkie próby włamania!


To doskonałe wyjście dla wszystkich, którzy troszczą się o ochronę domu czy zakładu. Spośród wszystkich dostępnych zabezpieczeń największą popularnością cieszą się właśnie mechanizmy nadzoru wizyjnego i czujki alarmowe. Podczas gdy dozór wizyjny zapisuje bieżące zdarzenia i sprzyja wytropieniu złoczyńcy wykroczenia, alarmy działają w sposób błyskawiczny, przepędzając złodzieja, zwracając uwagę wszystkich będących w okolicy przechodniów, a nawet zawiadamiając czy firmie ochroniarskiej, wysyłając odpowiedni komunikat, np. za pomocą wiadomości SMS. Nie zapominajmy o tym, że czujniki rozpoznają nie tylko ruch. W asortymencie firm z alarmami dostępne są wersje informujące właściciela o zalaniu pomieszczenia wodą, stłuczeniu szyby, a nawet przekroczenia progowego stężenia czadu, gazów usypiających, gazu ziemnego lub propanu-butanu. Jak możemy zauważyć, alarmy domowe to bez wątpienia zwiększenie zabezpieczenia i ochrona nie tylko przed ewentualnymi włamywaczami, lecz takżetoksycznymi dla zdrowia, a nawet życia jednostki środkami znajdującymi się w naszych czterech kątach.

Czujki alarmowe, panele słoneczne i monitoring to trzy podmioty, jakie spowodują, że nasz dostatek stanie się bardziej bezpieczny i nowszy, ponadto fotowoltaika pozwala nam na zminimalizowanie nakładów na siłę elektryczną. Czytając tekst rodzi się pytanie u kogo możemy liczyć na rzetelną porada w nabyciu oraz instalacji monitoringu albo fotowoltaiki. Zapewne jedną z wskazanych firm jest sklep elektryczny, mająca własną siedzibę w Warszawie. Specjalizacją firmy od wielu lat jest pozyskiwanie dofinansowań na odnawialne źródła energii i montaż systemów monitoringu i telewizji przemysłowej.