Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Sześć organizacji z dotacjami burmistrza na działania na rzecz mieszkańców gminy – 12.05.2016

Sztum: Sześć organizacji z dotacjami burmistrza na działania na rzecz mieszkańców gminy – 12.05.2016 fot. ZHP Hufiec Sztum
Zbliża się okres wakacyjny, a wraz z nim programy organizacji pozarządowych: wychowawczo – opiekuńcze dla dzieci oraz rekreacyjno – sportowe dla pozostałych mieszkańców gminy. Przedstawiamy listę organizacji pozarządowych, które otrzymają dotację na ten cel z Urzędu Miasta i gminy Sztum. Wybrano łącznie sześć organizacji spośród jedenastu.

Dotację przyznano na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Sztumie z 14 listopada 2014r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Miasta i Gminy Sztum z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w ustawie o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.

Konkurs ofert otworzono oficjalnie 8 kwietnia br.  

Do końca nie wiadomo było czy dotację otrzymają harcerze z ZHP Chorągiew Gdańska Hufiec Sztum na organizację i realizację Harcerskiej Akcji Letniej dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Sztum. Złożyli oni dwa takie wnioski na kwotę 2 tys. zł i jeden z nich odrzucono ze względów formalnych. Z tych samych powodów odrzucono także pomysł Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej (starali się o 1 970 zł). Ze względów formalnych wsparcia nie otrzymała par. pw. Św. Anny, której księża zamierzali wydać książkę (ok. 200 str.), zawierającą materiały z sesji popularno – naukowych, które odbędą się w czerwcu br. w Sztumie z okazji 600-lecia miasta oraz ofertę prowadzenia półkolonii przez Sztumski Klub Tenisa Ziemnego „Break Point”.

Oferta tylko jednej organizacji pozarządowej została odrzucona z przyczyn merytorycznych. Chodzi o Stowarzyszenie Szansa, które planowało poprowadzić warsztaty „jak wygrać zdrowie” (zajęcia profilaktyczne dla dzieci).   

Zatwierdzone przez burmistrz projekty: Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu Klub Jeździecki ISKRA, ZHP Hufiec Sztum, Towarzystwo Miłośników Ziemi Sztumskiej,Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski, Stowarzyszenie Przystań Biała Góra, Stow. Przyjaciele Dzieci przedstawiamy w złączniku w pliku pdf. (do pobranai pod tekstem).

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.