Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Antoni Fila nie przeprasza. Ruszył proces o zniesławienie burmistrza Leszka Tabora. Info Tygodnik. Malbork - Sztum - Nowy Dwór Gdański - 26.02.2016

Ok. godz. 13.00 w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie zakończyło się posiedzenie pojednawcze – ostateczne sprawdzenie czy dojdzie do ugody pomiędzy burmistrzem Sztumu Leszkiem Taborem, a przedsiębiorcą Antonim Filą. Strony nie doszły do porozumienia. Tym samym ruszył proces o zniesławienie.

Przed salą rozpraw najpierw pojawił się burmistrz Sztumu Leszek Tabor w otoczeniu swojego zastępcy Ryszarda Wirtweina i przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Oleksiaka.

 

Burmistrz przed rozprawą pytany przez nas czy musiało do tego dojść, odparł:

– Pan Fila zrobił wszystko, by jednak do tego doszło.

Sam oskarżony Antonii Fila pojawił się o godz. 11.50. Podczas próby porozumienia pomiędzy dwoma panami, sąd nie zezwolił na obecność publiczności. Tym samym przedstawiciele urzędu nie mogli przysłuchiwać się wokandzie.

 

Dzisiejsze spotkanie stron trwało ok. godzinę.

- Skierowałem akt oskarżenia przeciwko przedsiębiorcy Antoniemu Fili – stwierdził po posiedzeniu Leszek Tabor. - Przyszedłem po sprawiedliwość w imieniu mieszkańców oraz, by bronić godności urzędu burmistrza Sztumu. W sądzie Leszka Tabora będzie reprezentować mecenas Sylwia Grzybowska.

 

Antonii Fila nie wyraził zgody na przeproszenie burmistrza Tabora w mediach, za głoszone publicznie stwierdzenia o jego rzekomych malwersacjach.

 

- Ze względu na zgromadzony bogaty materiał dowodowy, świadczący o niezwykle dużych i wielokrotnie popełnianych przez burmistrza malwersacjach nie zgodziłem się dojść z nim do porozumienia – powiedział Antonii Fila.

 

Zdaniem przedsiębiorcy wymiar sprawiedliwości oceni czy burmistrz odpowiada za „całość inwestycji” - jego zdaniem nieprawidłowo poprowadzonych - czy też pracownicy urzędu z osobna, a co za tym idzie; czy miał on prawo umieszczenia baneru z publicznym oskarżeniem włodarza Sztumu. Zdaniem Antoniego Fili kluczowa w sprawie jest także ocena postępowania prokurator z Kwidzyna Lucyny Wojciechowskiej. Dodajmy, że Antoniego Filę broni mec. Jarosław Kulik.

 

Niestety dzień przed posiedzeniem redakcja TVSztum.pl, nie otrzymała zgody na sfilmowanie jego przebiegu. Jednak obie strony zgodziły się na wypowiedź przed naszą kamerą. Prezes Sądu Rejonowego w Kwidzynie Wojciech Zelmański, tłumaczył swoją decyzję tym, że było to pierwsze posiedzenie w spornej sprawie:

 

„(...)Stosownie do treści art. 359 pkt.2 kpk niejawna jest rozprawa, która dotyczy sprawy o pomówienie lub znieważenie. Jedynie na wniosek pokrzywdzonego rozprawa może odbywać się jawnie. W tym stanie rzeczy nie jest możliwe w chwili obecnej ustalenie stanowiska pokrzywdzonego co do jawności prowadzenia rozprawy., natomiast podczas posiedzenia pojednawczego, którego termin wyznaczono na 26 lutego 2016 r. godz. 12.00 z pewnością oświadczenie pokrzywdzonego w tym zakresie zostanie przyjęte.(...)”.

 

Termin kolejnej wokandy w sprawie o zniesławienie odbędzie się 29 kwietnia.

 

Tom Morski  

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Info Tygodnik


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Przyjaciel serdeczny
Przyjaciel serdeczny 01.03.2016, 17:30
Zastanawiam się, co Antoni chce osiągnąć swoim pieniactwem? A może chce burmistrza, którym będzie potrząsał na zawołanie, jak nie przymierzając prezes prezydentem i premierową? Ten człowiek tak ma, ale chyba lekko ostygł, bo przestał być ministrantem, a my, wierni cierpimy.. I jeszcze jedno - .Antoni, odmawiasz przecież Ojcze Nasz, to dlaczego nie stosujesz tej pięknej modlitwy w życiu? (... i wybacz nam nasze winy, jako i my wybaczamy naszym winowajcom..) A może odmawiasz pacierz i nie rozumiesz co mówisz?
Kierowca z Czernina
Kierowca z Czernina 01.03.2016, 11:11
………………to wyjątkowo niebezpieczny świr ! Wystarczy poobserwować jego styl jazdy samochodem. Dlaczego jeszcze ma prawo jazdy ?
Gdynianin
Gdynianin 29.02.2016, 22:10
p. antonii (specjalnie z małej litery) nigdy się nie zmieni,on nawet sprzeczał się z firmą obok swojego zakładu o pasek,dosłownie pasek ziemi ;p
oki
oki 27.02.2016, 20:01
Prawy i sprawiedliwy jak ułaskawiony Kamiński
pol
pol 26.02.2016, 22:47
Antoś, daj na luz bo błazna ze się robisz. Trochę jak Twój imiennik z MON