Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wysoki urzędnik sztumskiego ratusza zniszczył baner Antoniego Fili? - 31.01.2016

Sobotni wieczór okazał się wyjątkowo burzliwy w wydarzenia w Sztumie. Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wynika, że wczoraj wieczorem przed godz. 22.00 doszło do aktu wandalizmu – zniszczenia billboardu z oskarżeniem prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o brak reakcji na rzekomo niezgodne z prawem działania burmistrza Sztumu Leszka Tabora. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sprawcą był włodarz Sztumu.


Policjanci zostali od razu powiadomieni o fakcie. Na miejscu zatrzymano sprawcę. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że pocięcia antyreklamy dokonał sprawca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

- Wczoraj wieczorem przed godz. 22.00 policjanci otrzymali informację, że na pl. Wolności nieznany mężczyzna niszczy banner, znajdujący się przy drodze nr 55 - mówi  mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowa KPP w Sztumie,. - Policjanci ujęli sprawcę, który prawdopodobnie odpowiada za wspomniany akt wandalizmu. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec Sztumu. Ustalamy przebieg zdarzenia, szukamy świadków... Mężczyzna nie poddał się badaniu na obecność alkoholu w związku z tym nie wiemy czy był pod jego wpływem. Grozi mu za to kara grzywny lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

O wandalizmie zrobiło się bardzo głośno, jednak zdania mieszkańców są mocno podzielone. Dwie zapytane przez nas osoby stwierdziły, że treść billboardu, umieszczonego przy drodze krajowej nr 55, była na tyle kontrowersyjna, że mogła prowokować. Ale czy na tyle, by reagować w taki sposób?

Zdaniem pomysłodawcy i właściciela sztumskiego billboardu Antoniego Fili, właściciela miejscowej fabryki, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

- Po maratonie warszawskim wykonałem dwa bannery o wymiarach 7x1,5 m.  o następującej treści: "Panie Seremet! Dlaczego ochraniasz pan złodziei w Sztumie". I drugi: "Dlaczego Pani Lucyna Wojciechowska, prokurator z Kwidzyna ochrania malwersacje burmistrza Leszka Tabora?" - informuje Antonii Fila. - Nie było żadnej reakcji. Nie spodziewałem się, że ktoś będzie niszczył ten baner w taki sposób! Nie wiem kto za tym stoi. Chodzą słuchy, że prawdopodobnie Leszek T. Będę dochodził swoich praw, bo banner kosztował mnie tysiąc złotych.

Czekamy na oficjalne oświadczenie Urzędu Miejskiego w Sztumie odnośnie opisanej sprawy, które pojawi się w poniedziałek na tvsztum.pl

26 lutego br. Antoniego Filę czeka rozprawa z powództwa burmistrza Leszka Tabora o zniesławienie.


Prosimy osoby, które poosiadają nagrania video z opisanego wydarzenia o przesyłanie materiału wideo na redakcja@tvsztum.pl i biuro@tvsztum.pl - lub kontakt pod nr tel. 883 - 100 - 011 lub 533 526 077. 

Zapewniamy anonimowość!

Zobacz nasze kamery na żywo w Sztumie

Sztum na żywo, ul. Władysława Jagiełły DK 55. Restauracja Przedzamcze dania jak u mamy. Karaoke. Dowóz gratis. Zapraszamy

Zobacz całość: http://www.tvsztum.pl/kamery/9,sztum-na-zywo-ul-wladyslawa-jagielly-dk-55-restaur

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Robat
Robat 02.02.2016, 16:20
Ciekawe czy pojmanie na gorącym uczynku tego wandala , to sukces czy porażka Policji?
anty
anty 01.02.2016, 15:08
Pn na pewno z sld? działa po nocach jak rasowy pisior
young
young 01.02.2016, 09:51
oooo :D po ósmej już :D praca w urzędzie widzę wre :D tyle komentarzy :D
ja
ja 01.02.2016, 09:37
Idiota roku, redaktor mówi że będzie rozmawiał z Antonim Fila , a on pieprzy że jest włascicielem fabryki wodomierzy i że zatrudnia 150 osób co to kogo obchodzi w związku z Tą sprawą, Sam zapomniałjak kazał ludziom po nocce jechać pod sąd w Kwidzynie , podtawił autobusy , jak nie pojechałeś listy nie podpisałeś byłeś zwolniony.
Roman
Roman 01.02.2016, 08:57
i bardzo dobrze zrobił - dość komedii ze Sztumu