Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stadion Pomezanii Malbork będzie nosił nazwę Włodzimierza Lubańskiego – 15.10.2015

W przyszłym roku w Malborku odbędzie się uroczyste otwarcie świeżo wyremontowanego stadionu piłkarskiego Pomezanii. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę, gwarantującą komfortowe warunki dla jego użytkowników. Sam stadion będzie nosił imię 78-krotnego reprezentanta kraju, lidera kwalifikacji zdobytych goli dla reprezentacji Polski, Pana Włodzimierza Lubańskiego. Otwarcie stadionu zostanie uświetnione przez patrona obiektu, lecz nie będzie to jedyna atrakcja.

Jak co roku w lipcu w naszym mieście mamy do dyspozycji bogatą ofertę imprez i spotkań kulturalnych. Dla poszukujących bardziej subtelnych wrażeń obyły się po raz kolejny Malborskie Spotkania z Piosenką Francuską pod honorowym patronatem, m. in. Pana Mirosława Czapli Starosty Malborskiego. 

Wspomniane wydarzenie muzyczne stało się kanwą do spotkania Starosty z Panem Andrzejem Raniszewskim, który od 26 lat mieszka we Francji i jest pomysłodawcą podobnej imprezy 
w Toruniu.  Zaowocowało ono dość nieoczekiwanym rezultatem. W trakcie rozmów kuluarowych obu Panów doszło do obustronnych deklaracji i zobowiązań, owocujących  działaniami na rzecz rozwoju … sportu. Panowie dokonali uzgodnień, których efektem będzie obustronna wymiana „młodzików” Pomezanii Malbork, z ich odpowiednikami z Miasta Beauvais, w którym występuje drużyna piłkarska pn. Crevoceur Le Grand. 

Zawiązanie współpracy nastąpi już wiosną przyszłego roku – drużyna juniorów młodszych Pomezanii zaproszona została na turniej do Beauvais – koszty pobytu chłopców pokryje strona francuska. Rewizyta planowana jest jesienią 2016 r. Dokładny termin ma się zbiec z otwarciem stadionu Pomezanii i zostanie ustalony wspólnie z Panem Lubańskim, który już w listopadzie tego roku przyjedzie do Malborka, aby rozmawiać o szczegółach.
 
Zdaniem Pana Starosty współpraca obydwóch klubów da możliwości rozwoju talentów sportowych młodzieży z Polski i Francji i jednocześnie przełoży się na szersze spektrum stałych relacji pomiędzy Malborkiem a Beauvais. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wygranego w niedzielę przez Reprezentację Polski meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy, które odbędą się właśnie we Francji.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Joanna
Joanna 23.10.2015, 07:58
Wiatę wystarczyłoby odmalować - są firmy i farby specjalne można poszukać w net

czy w końcu jakis dziennikarz doda zdjęcie z projektem jak to będzie wyglądać po realizacjjjjjjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Michał
Michał 19.10.2015, 17:33
Hmm...a dlaczego akurat nadano imię Włodzimierza Lubańskiego? Przecież Lubański nie ma żadnego związku z Malborkiem. Jeśli już to Grzegorz Lato.
BP
BP 15.10.2015, 20:54
Obiekt zmienia się na lepsze , ale wiata nad trybuną to tak jak kwiatek do korzucha. Czy nik tego nie dostrzega! Szpeci to całoś nowej struktury.
Grzegorz Lato urodził się w Malborku!