Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MANDAT DLA STRAŻY MIEJSKIEJ W MALBORKU? MUNDUROWI MISTRZEM PARKOWANIA (?) - 05.08.2015

Na naszą skrzynkę pocztową (redakcja@tvregionalna24.pl) napłynęła informacja o łamaniu przepisów ruchu drogowego przez malborską straż miejską. Jak widać na załączonych zdjęciach radiowóz pozostawiono na pasach.

Zdjęcia wykonał jeden z widzów naszej telewizji w środę (5 sierpnia br.) ok. godz. 19-tej i jak twierdzi:

„Funkcjonariusze zatrzymali się na pasach na około 15 minut, by porozmawiać, więc trudno tu mówić o jakiejkolwiek interwencji. Nawet gdyby przeprowadzali interwencje to w tym przypadku mogli się zatrzymać gdzie indziej”.

Komendant Straży Miejskiej, Tomasz Farysej złożył oficjalne wyjaśnienia wobec zaistniałej sytuacji. Jak napisał:

„Radiowóz w tym miejscu stał na sygnałach świetlnych tzn. „kogutach”, czego na zdjęciach autor nie uwiecznił (dlaczego?). W tym czasie strażnicy interweniowali wobec osób spożywających alkohol pod klatką schodową przy ul. Nowowiejskiego. Jedna z tych osób (mieszkaniec tej klatki) zachowywał się agresywnie i wulgarnie, krzyczał na całą okolicę. Skutkiem interwencji było to, że osoby te zaprzestały spożywania alkoholu i rozeszły się do domów”.

Zgodnie z wyjaśnieniami Komendanta Straży Miejskiej pozostawiony radiowóz na sygnalizacji świetlnej w trakcie podejmowania interwencji przez funkcjonariuszy może być traktowany jako pojazd uprzywilejowany i zgodnie z obowiązującym prawem mógł być pozostawiony w tym miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że w ten sposób pozostawiony samochód stwarzał zagrożenie, jak i utrudniał pieszym swobodne poruszanie się po miejscu dla nich wyznaczonym.

Czy mimo wszystko nie było możliwości pozostawienia radiowozu 2 metry dalej?

Komentarze w tej sprawie pozostawiamy Państwu. Zachęcamy również do wyrażania swoich opinii.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec miasta Malborka
Mieszkaniec miasta Malborka 09.12.2016, 09:37
Panowie ze straży miejskiej nie są niczemu winni. To ludzie jak każdy z nas. Ktoś po prostu nie wytłumaczył im po co są i jaką funkcję pełnią. Dlatego wydaje się im, że to oni są prawem. I że prawo stanowią dokonując własnych nieudolnych interpretacji przepisów.
z....
z.... 23.12.2015, 21:49
ta chamska instytucje to powinni dawno rozwiazac bo do niczego sie nienadaja tylko potrafia fotoradary rozstawiac a puzniej mandaty i zdjecia przesylac a sami lamia przepisy a uwarzaja sie za wielkie prawo jacy oni niby porzadni a tak w rzeczywistosci to wie....ki i cholota i sloma im z butuw wystaje
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.09.2015, 16:32
Tak mogli zaparkować 2 metry dalej odpiąć pasy, poczekać i poprosić by jak to piszecie pijacy czy tam robiący co innego poczekali, a może komuś pomagali bo od tego są za te wasze podatki troszkę pomyślunku, a zdjęcie zrobione tak jak ktoś chciał bez kogutów aż te piękne drzewo
dedektyw
dedektyw 20.08.2015, 14:15
Do autora zdjęć:
trochę lipnie zrobione i łatwo domysleć się skąd zdjęcie zostało zrobione wystarczy ludzik google i pospacerować
darekw61
darekw61 19.08.2015, 19:20
Sami nakręcają ludzi , bo gdyby tylko ktoś z nich myślał zatrzymał by się dwa metry dalej . Ale czego można od nich wymagać . Do likwidacji albo niech odchody psie niech zbierają .