Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Drugi dzień XVI edycji Oblężenia Malborka - 25.07.2015

  • Wydanie nr 211/2021
  • 25 lipca 2015, 20:42
  • Ada Kamińska
  • HistoryczneKultura
  • 5 komentarzy
Drugi dzień XVI edycji Oblężenia Malborka - 25.07.2015 fot. Michał Statkiewicz
Drugi dzień XVI edycji Oblężenia Malborka rozpoczął się uroczystą paradą wszystkich uczestników, biorących udział w Oblężeniu. W barwnym korowodzie, który przemaszerował wokół zamku, oprócz rycerstwa, jazdy konnej, kuglarzy i rzemieślników udział wzięli również mieszkańcy Malborka i turyści.

Dzień budzi się do życia. W obozach rycerze przygotowują się do pokazów i walk, która odbywać się będą w szrankach (fosa północna) i etiud historycznych (scena pod Pałacem Wielkich Mistrzów). Na jarmarkach rzemieślnicy i kramarze na powrót wykładają na lady swój towar. Aktorzy przechodzą charakteryzację. Spektakle grane są przez cały dzień.

Popularnością, szczególnie wśród rodzin z dziećmi cieszy się umiejscowiony przy ulicy Starościńskiej Gród Dziecięcy, w którym animatorzy zapraszają najmłodszych do wspólnej zabawy. W programie zajęć znajdą się nie tylko te o charakterze średniowiecznym, ale też gry i zabawy plebejskie, warsztaty garncarskie, tańca dawnego i archeologiczne.

- Fajna jest strefa dla dzieci. Do tej pory tego w Malborku nie było - mówi mama 5-letniego Adama - przyjeżdżamy na Oblężenie piąty raz i dopiero w tym roku udało się nam zaciekawić i zająć dzieci na dłużej. To bardzo pozytywna zmiana. Animatorzy przewspaniali i bardzo kreatywni. I teatr  – wyśmienity pomysł – dodaje.

Program obfituje w zróżnicowane atrakcje. Przez cały dzień każdy przybyły do Zamku w Malborku znajdzie dla coś siebie.

Więcej

www.oblezenie.zamek.malbork.pl/

fot. M. Statkiewicz

Ada Kamińska
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rece opadają
rece opadają 26.07.2015, 21:38
komentarze po moderacji hmm pojawia się pewnie w nocy? pisze o godz 21,37. kiedy wasz siedziba będzie w UM, jedyny portal z cenzurą?
urlik
urlik 26.07.2015, 19:59
zamiast oblężenia malborka proponuje zrobić dni gofra i nie zawracać nam i turystom tyłka
Znany Tadeusz
Znany Tadeusz 26.07.2015, 09:26
……………w papierach się zgadza. Program na papierze na kilka stron. Ktoś musiał bardzo się wysilić aby tyle kitu umieścić na papierze. Szkoda papieru ! Ktoś inny nie czytając tych wypocin zatwierdził, dał kasę /nie swoją/ i jak za komuny wszystko gra. W papierach, sprawozdawczości……..Dom Kultury, Muzeum, Wydział Kultury, Wydział Promocji cośtam zrobiły wszystko się rozmyło a pensja na konto jak co miesiąc ! No to poco się brać ra robotę jak nikt tu za nic nie odpowiada ? Nie tak być nie może ! Kiedy polecą głowy nierobów szkodzących mojemu pięknemu miastu ? Kiedy Panie Burmistrzu i Panie Starosto ?
~zawiedziony~
~zawiedziony~ 26.07.2015, 01:42
Żenada,żenada i jeszcze raz żenada. Nie dość że impreza jaką było Oblężenie Malborka z roku na rok traci na swojej atrakcyjności to kompromitacja redakcji www.tvmalbork A mianowicie moi znajomi chcieli obejrzeć zdjęcia z Oblężenia 2015 a tu pasztet na dwanaście zdjęć pięć się powtarza i tak zdjęcia 1-7,2-8,3-9,4-10,5-11 są takie same. Nie sądzę że tak dobry fotograf jakim jest p.Michał zrobił tylko sześć dobrych zdjęć.
piotr_wąsowicz
piotr_wąsowicz 26.07.2015, 09:26 (odpowiedź do ~zawiedziony~)
kompromitacja.. hmmm spieszę wytłumaczyć: 6 zdjęć otrzymaliśmy w "prasówce" od zamku w tym dniu, zdjęcia faktycznie były zdublowane - proszę poczekać na wideo relację z trzech dni Oblężenia Malborka. ps dziś jeszcze można iść pod zamek