Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ?

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ? fot. Basia
W dniu 14 lipca do naszej redakcji napłynął taki oto e-mail: Jestem turystką z Łodzi i z rodziną w okresie wakacji corocznie jeździmy do Krynicy Morskiej do naszych znajomych do ich ośrodka. Corocznie trasa wiedzie przez Malbork i corocznie mam problem aby spokojnie i bezpiecznie przejechać drogą krajową 55 przez skrzyżowanie na przeciwko zamku.

Zlokalizowane są tam parkingi których obsługa wybiega przed samochody aby skręcić gdzieś w bok, jest to mylące gdyż ubrani są w koszulki ostrzegawcze jak przy pracach drogowych, przy drodze stoją prowizoryczne znaki drogowe. W tym miejscu jest duży ruch i dużo błądzących kierowców dodatkowo nagabywanych na środku skrzyżowania do zaparkowania na wątpliwych parkingach.

Obserwuje to od kilkunastu lat i trudno mi to zrozumieć i uwierzyć, że jest to zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Jestem kierowcą i nawet jako kobieta wiem, że jest to ręczne kierowanie ruchem przez osobę nieuprawnioną w pasie drogi gdzie powinny obowiązywać i być egzekwowane przepisy kodeksu drogowego. Czy my żyjemy w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo czy też każdemu wolno robić co się chce. Gdzie są władze miasta, straż miejska, policja , zarządca drogi. Gdzie są mieszkańcy Malborka, powinni wstydzić się takiego obrazu miasta. W wielu innych miejscach turystycznych w Polsce już dawno zrobiono porządek z takimi procederami.

Czy prowadzi te parkingi jakaś mafia i nie ma na nią silnych, czy lepiej aby jaki parkingowiec doprowadził do dużego wypadu i nagle znajdzie się lekarstwo na drapieżnych pseudo biznesmenów.

Wstyd dla Malborka.

Dla jasności załączam zdjęcia.

Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze.

Basia
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Renata
Renata 25.08.2020, 23:52
Dziś za 5,08h zapłaciłam 70zl - parking naprzeciwko. Uważam, że przed parkingiem powinno wisieć info odnośnie odpłatności za 1h.Kazdy ma prawo wyboru tańszego miejsca.
Dej mi bo mi się należy
Dej mi bo mi się należy 26.08.2020, 09:11 (odpowiedź do Renata)
To trzeba było sobie poszukać taniej. Najlepiej jakby było za darmo albo jakby jeszcze wprowadzili bony parking + ..... wszystko będzie drożeć bo tak funkcjonuje nasz rząd, który podnosi podatki i daje socjale. Tak to wygląda.
Turysta wielce zniesmaczony!
Turysta wielce zniesmaczony! 14.08.2018, 12:56
Nic się nie zmieniło. Parking obok mostu to zwykłe klepisko. Pomijam cenę, bo albo mnie na coś stać albo nie. Ale takie chamstwo w odzywaniu się do przyjezdnych spotkało mnie tylko w Malborku. Przy wyjeżdżaniu byłem świadkiem chamskiego zachowania obsługi względem kolejneko turysty. Władze Malborka mają w tyłku te zgłaszane co rusz sytuacje. Ja powiem jedno. Nigdy więcej tu nie zawitam. Zamek może i wspniały, ale wystarczy miejscowe chamisko z obsługi pargingu żeby to przesłonic. Pogratulować włodarzom mista takiej promocji. A naganiacze parkibgowi powinni zniknąc jak pijani śpiący i śmierdzący na miejskich ławkch...
Marek
Marek 27.07.2015, 20:55
Dokładnie , bardzo przeszkadzają , szczególnie stojący chłopaczek na skrzyżowaniu obok mostu
Zkatowic
Zkatowic 23.07.2015, 23:08
Jestem turystą z Katowic. Nie powiem- Malbork się ceni. Parkowałem na parkingu miejskim- żałuję. Płacę 20zł po to żeby moje auto stało bezpiecznie, przypilnowane. Natomiast wracam o godzinie 18, a tam pustki. Za takie bezpieczeństwo płacę?
BABA
BABA 20.07.2015, 12:04
Panie parkingowiec, obraża pan kobiety, a prawda jest taka, że nowy Burmistrz wydał decyzję aby za parking pobierać 20zł. za całodniowy postój. U pana nadal są dopłaty do parkowania i średni koszt parkingu to 25-30zł. Różnica jest taka, że na miejskich parkingach samochody stoją dłużej. Nie uciekają z Malborka, a turyści zostawiają dodatkowe pieniądze w restauracjach, sklepach